روشن شدن چراغ چک می تواند یکی از نگران کننده ترین مشکلات ایجاد شده برای خودرو باشد. اگر دارای خودروی سمند می باشید توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.
ما قصد داریم در این مقاله شما را با دلایل روشن شدن چراغ چک سمند آشنا نماییم. روشن شدن چراغ چک ماشین به عوامل متعددی بستگی دارد که چند مورد را برای شما توضیح خواهیم داد.

جهت توانایی رفع انواع ایرادات مربوط به انواع خودروهای قدیمی و جدید می‌توانید دوره‌های آموزش مکانیک خودرو و آموزش برق خودرو را طی نمائید.

بروز ایراد یا مشل در سنسور اکسیژن

رایج ترین مشکل روشن شدن چراغ چک خودرو می تواند مربوط به سنسور اکسیژن باشد. سنسور اکسیژن در صورت خرابی اگر به موقع نسبت به رفع مشکل آن اقدام شود هزینه ی زیادی ندارد. اما اگر به موقع نسبت به رفع ایراد آن اقدامی نکنید ممکن است به کاتالیزور آسیب جدی وارد شود که در این صورت هزینه ی زیادی را باید بابت درست شدن آن پرداخت نمایید. علاوه بر این مصرف سوختتان تا 40 درصد افزایش می یاد.

ایجاد مشکل در شمع ها و وایر ها

شمع وظیفه ی ایجاد جرقه، ایجاد احتراق در بنزین و در انتها حرکت کردن موتور را دارد. هنگامی که این اتصال برای ایجاد جرقه انجام نشود، یعنی شمع ها با مشکلی مواجه شده اند.
از عوامل بسیار رایج که منجر به روشن شدن چراغ چک سمند می شوند خراب شدن شمع ها و وایر ها می باشد.
همانطور که می دانید شمع و وایر در خودرو جز وسیله های مصرفی هستند و پس از مدتی عمر آن ها تمام شده و خراب می شوند. اگر وایرها را به موقع تعویض نکنید ممکن از به کوئل یا باتری خودرو آسیب جدی وارد نماید.

خراب شدن کوئل از علل روشن شدن چراغ چک خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *