آموزش تعمیرات ماکروفر یکی دیگر از دورهای آموزشی پرطرفدار می باشد و دوره آموزش مایکروفر زیر مجموعه دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی می باشد. این دوره به صورت کاملا عملی و پروژه محور زیر نظر اساتید خبره و کاربلد آموزشگاه بای مهر تعبیه شده است تا شما کار آموزان عزیز بعد از گذراندن این دوره به راحتی وارد بازار کار شوید.

خرابی های متداول در ماکروفر 

در آموزشگاه بای مهر تمامی مدل های مختلف با برندها ماکروفر(مایکروویو) موجود می باشد و آموزش بصورت عملی بر روی دستگاه ها می باشد و در این قسمت بیشتر خرابی ها را مورد بررسی قرار می دهیم. شاید با خودتان بگویید که خرابی در مایکروویو بسیار کم می باشد ولی اینگونه نیست.

روشن نشدن ماکروفر
گرم نکردن غذا در ماکروفر
جرقه زدن مایکروویو
کار نکردن دکمه های ماکروفر
بوی بد و سوختگی در مدل های ماکروفر
صدا دادن ماکروفر در هنگام کار
پریدن فیوز در هنگام استفاده از مایکروفر
علت باز نشدن درب ماکروفر
علت بسته نشدن درب ماکروفر
علت روشن نشدن چراغ های مایکروویو
علت کار نکردن فن ماکروفر
دود کردن ماکروفر در هنگام استفاده
نچرخیدن غذا در ماکروفر
و خرابی های دیگر که در این دوره فرا خواهید گرفت.

دوره آموزش تعمیرات ماکروفر مناسب چه کسانی می باشد؟

با توجه به اینکه آموزش تعمیرات ماکروفر زیر مجموعه تعمیرات لوازم خانگی می باشد شما نیز می توانید این دوره را در کنار لوازم خانگی فراگیرید و با توجه به اینکه در بیشتر خانه ها و مخصوصا شرکت ها از این دستگاه استفاده می شود احتمال خرابی آن بالا می باشد و دستگاه ماکروفر با توجه به حساسیت و خطرناک بودنی که دارد هیچ فردی نمی تواند آن را تعمیر کند و نیاز به یک متخصص می باشد.

آموزش تعمیرات ماکروفر

چه وسایلی برای آموزش تعمیر ماکروفر نیاز است ؟

این ابزارها که در پایین ذکر می شود حتما باید یک متخصص تعمیرات ماکروفر داشته باشد:

1- دم باریک برای قطع کردن سیم ها

2-پیچگوشتی دوسو و چهارسو: بیشتر ماکروفرهای خارجی از پیچ گوشتی چهارسو استفاده می شود.

3- مولتی متر: این وسیله برای بیشتر تعمیرات نیاز است مخصوصا تعمیرات لوازم خانگی

4- انبردست

آیا خودتان می توانید دستگاه مایکروفر را عیب یابی و تعمیر کنید؟

یکی از عیب های که در ماکروویو بسیار رخ می دهد زیاد استفاده کردن از دستگاه می باشد که در شرکت ها بیشتر رخ می دهد زیرا در طول روز بیش از 50 بار روشن و خاموش و استفاده می شود و دستگاه ماکروفر با توجه به داغ شدن احتمال خرابی را بالا می برد ولی اینکه خودتان می توانید دستگاه را درست کنید یا نه؟ قبل از هر کاری ایمنی را حتما رعایت کنید زیرا تعمیر ماکروفر بسیار حساس و خطرناک می باشد و می بایست تجهیزات و علم تعمیر ماکروفر را داشته باشید ولی بهتر است کار را به یک متخصص بسپارید تا خسارت بیشتری به ماکروفر وارد نشود.

 هنگامی که دکمه یا صفحه لمسی در ماکروفر شما کار نمیکند؟

هنگامی که دکمه یا صفحه لمسی شما در ماکروفر کار نکند احتمال زیاد یا فیش آن قطع شده است یا برد آن خراب شده است. وقتی در منزل یا محل کار این اتفاق برای شما افتاد اولین کاری که باید انجام دهید دستگاه ماکروفر از برق بکشید و به یک متخصص کار را بسپارید. زیرا در صورتی که خودتان بخواهید این کار را اناجم دهید احتمال خرابی بالاتر می رود.

آموزش تعمیرات مایکروویو

اگر مایکروویو غذا را گرما نکند چه کاری باید انجام دهید؟

در صورتی که ماکروفر غذا را گرم نکند شما می بایست در ابتدا کامل دستگاه ماکروفر را از برق بکشید و بعد از ده دقیقه دوباره وصل کنید ولی اگر درست نشد باید قطعات چک شود تا تعمیر ماکروفر به درستی انجام شود که می تواند از دیود، خازن، فیوز و یا ترانس های ولتاژ باشد که نیاز به تعمیرکار متخصص می باشد.

بازار کار تعمیرات ماکروفر به چه صورت می باشد؟

بازار کار تعمیرات مایکروویو مثل بیشتر تعمیرات لوازم خانگی دارای بازار کاری خوبی می باشد زیرا در تمامی منازل و شرکت ها و کارخانه ها برای گرم کردن غذا از ماکروفر استفاده می کنند و در صورتی که شما چند مشتری دائم پیدا کنید هر چند وقت یکبار نیاز به تعمیر پیدا می کند و از همین حیث دارای بازار کاری بسیار خوبی می باشد.

چقدر زمان می برد تا بعد از دوره آموزش تعمیرات ماکروفر من وارد بازار کار شوم؟

ما در آموزشگاه بای مهر از اساتید خبره و کاربلد و با تجربه بسیار بالا استفاده کرده ایم تا شما بصورت تئوری و کاملا عملی( بر روی انواع ماکروفرها) این آموزش را فراگیرید و به یک متخصص حرفه ای تبدیل شوید ولی اینکه چقدر زمان می برد تا شما یک متخصص حرفه ای شوید بستگی به پشتکار خودتان دارد ولی ما بعد از آموزش شما را به نمایندگی ها و شرکت ها معرفی می کنیم تا بصورت کارآموزی با سرعت بالاتر وارد بازار کار شوید.

تفاوت ماکروفر با مایکروویو

مایکروفر در ایران به اسم تندپز یا سریع پز شناخته می شود و از دو کلمه micro و oven تشکیل شده است و تلفظ آن میکرو ولی در ایران به اسم ماکرو به اشتباه جا افتاده است و oven نیز به معنای اجاق است و غذا را از هر چه آن فکر کنید زودتر گرم کرده و به دستتان میرسد و در ابتدای اختراع آن خیلی از افراد با آن مشکل داشته زیرا امواج مغناطیسی نباید غذا را گرم کند ولی با توجه به مشغله مردم و وقت نداشتن غذا را در ماکروفر گرم می کنند .

مایکروویو نیز از دو کلمه micro و wave تشکیل می شود و به معنای اشعه می باشد و مواد غذایی را با توجه به اشعه گرم می کند و تنها تفاوت ماروفر با مایکروویو این می باشد که با دستگاه ماکروفر شما می توانید غذا درست کنید ولی مایکروویو برای گرم کردن غذا می باشد و این را هم باید گفت که این اشعه ها هیچ خطری برای شما و غذا ندارند و این را کارشناسان هاروارد مورد بررسی قرار داده اند.

ولی اگر شما دستگاهی می خواهید که هم غذا درست کنید و هم گرم باید از دستگاه سولاردام استفاده کنید.

چرا باید بای مهر را انتخاب کنم؟

اساتید کاربلد و با تجربه + پشتیبانی نامحدود + خوابگاه رایگان + مدرک فنی و حرفه ای + معرفی به بازار کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *