یکی دیگر از دوره های پرطرفدار، آموزش تعمیر بردکولر گازی می باشد که اموزشگاه بای مهر با اساتید باتجربه و خبره این دوره را برگزار می کند و با افتخار آموزشگاه بای مهر اولین آموزشگاه در ایران می باشد که این دوره را بصورت تخصصی برگزار می کند زیرا آموزش تعمیرات برد کولر گازی با توجه به حساس بودن آن نیاز به علم بالایی اساتید داشته باشند تا بتوانند آن علم را به شما عزیزان انتقال بدهند.

آموزش تعمیر برد کولر گازی

از کولر گازی چی میدونید؟!
ساده ترین جواب به این سوال چی میتونه باشه ؟!!
حتما الان با خودتون میگید خب همون وسیله ای که تو تابستون موجب خنک کردن محیط میشه دیگه!
بله دقیقا. کسی هست که از خنکای لذت بخش و مطبوع این وسیله در تابستون گرم غرق لذت نشه؟!
آدمای گرمایی دقیقا میدونن منظورم چیه .
من خودم از اون دسته آدمای گرمایی ام که شیفته نشستن و دراز کشیدن جلوی این موجود دوست داشتنی تو تابستونم. الان که این متن می نویسم زمستان و سرمای سخت رو داریم تجربه می کنیم اما من هوس تابستون و نشستن جلوی باد خنک کولر گازی رو دارم .

اسمش کولر گازی هست و با برق کار میکنه و اما تو هوای سرد قابلیت گرم کردن محیط رو هم داره . این تکنولوژی نه چندان قدیمی که نزدیک به دو دهه است حسابی بین عموم جا باز کرده و مشتری خودش رو داره و در حال حاضر در بسیاری از منازل مسکونی و ساختمان های اداری و تجاری شاهد استفاده از تعداد زیادی از این نوع وسیله ی خنک کننده هستیم .

کولر گازی یک نوع وسیله سرمایش و گرمایش برقی است . یا به عبارتی نوعی وسیله تهویه مطبوع است. کولر گازی ها دارای انواع مختلف هستند که بهتر است هر کدام بسته به نوع هوای منطقه مربوطه که شامل گرمسیری و سردسیر و معتدل است انتخاب شود .

آموزش تعمیرات برد کولر گازی

اینکه چطور از این وسیله لذت‌بخش استفاده کنید بسیار در افزایش و یا کاهش طول عمر آن تاثیر گذار است.
حتما کلمه برد تا بحال به گوشتان خورده است . حتی اگر ندانید چیست و چه کاربردی دارد.
در بسیاری از وسایل برقی این قسمت وجود دارد.
قسمتی با نام برد که می توان گفت حکم مغز دستگاه را داشته و فرمان های مربوطه برای کارکرد دستگاه را صادر می‌کند.
به همین خاطر وقتی برد دستگاه دچار مشکل شود و کارکرد دستگاه دچار اختلال می شود .
و یا با سوختن برد دستگاه بطور کامل از کار می‌افتد.
برد الکترونیکی ارتباط مستقیم با برق دارد.
چنانچه کولر گازی شما دچار مشکل شد حتما در نظر داشته باشید که کار تعمیر کولر گازی خود را به افراد کاردان بسپارید.

حتما تا به اینجا به اهمیت برد در کولر گازی پی بردید.
برد کولر گازی یکی از پیچیده ترین و حساس ترین قسمت های کولر گازی است .
ما در این جا قصد آموزش تعمیر برد کولر گازی را برای شما عزیزان داریم تا چنانچه ایرادی در کولر گازی تان ایجاد شد خودتان بتوانید مشکل را عیب یابی کرده و تعمیر برد کولر گازی را انجام دهید.

خرابی رله اصلی (پاور)

به سوئیچ الکترومکانیکی برد کولر گازی رله می گویند . این رله متشکل از چند کنتاکت و بوبین است .
چنانچه رله دچار ایراد شود تاثیر مستقیمی روی کارکرد کمپرسور و فن کولر گازی می گذارد.
ب برای تعمیر برد کولر گازی رله را از روی برد جدا کنید و سپس به وسیله آمپرتر آن را تست کنید ، چنانچه مشکلی نداشت به سراغ بررسی قسمت دیگری بروید.

آموزش تعمیر برد کولر گازی

تعویض برد کولر گازی

در اکثر مواقع در هنگام عیب یابی برد کولر گازی متوجه می‌شوید که برد کولر گازی به صورت کلی سوخته است و تنها راه حل تعمیر برد کولر گازی تعویض برد به صورت کلی است.

آموزش عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی

1. برای تعویض و تعمیر برد کولر گازی ابتدا باید پیچ‌های بدنه آن را باز کنید پس از آن با یک توری مواجه می‌شوید که برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل  برد می‌باشد پیچ‌های آن را هم باز می‌کنید و توری را از جلوی آن برمی‌دارید.

2. در مرحله بعدی سیم‌ها را به درستی بررسی کنید و اگر در ذهنتان نمی‌ماند بهتر است از آن‌ها عکس بگیرید تا در هنگام نصب برد جدید آن‌ها را به درستی وصل کنید.

3. سیم‌هایی که برد را به قسمت‌های دیگر کولر گازی وصل کرده اند به کمک سیم چین ببرید.

4. در مرحله بعدی تعویض و تعمیر برد کولر گازی، برد را از درون دستگاه خارج کنید.

5. برد جدیدی را که خریداری کرده اید و از قبل امتحان کرده اید و از درست بودن آن مطمئنید را با برد دستگاه مقایسه کنید و مطمئن شوید که برد جدید مناسب دستگاه است.

6. در مرحله بعدی تعویض و تعمیر برد کولر گازی، برد جدید را مطابق با اتصالات برد قبلی که از جای خود جدا کرده اید را در محل مناسب قرار دهید، سیم و اتصالات آن را مطابق با عکسی که گرفتید نصب کنید.

7. در مرحله آخر تعویض و تعمیر برد کولر گازی توری را روی آن قرار داده و با پیچ ببندید و سپس بدنه را با پیچ محکم در جای خود قرار دهید.

تعویض برد کولر گازی شما انجام شد اگر توانایی انجام این کار را ندارید از نمایندگی‌های عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی در محل کمک بگیرید.

آموزش تعمیر برد کولر گازی

تعمیر برد کولر گازی

آموزش عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی

در قسمت عیب یابی برد کولر گازی تا حدودی شما را با تعمیر برد کولر گازی آشنا کردیم.
اما بهتر است به شما بگویم که برد یکی از حساس ترین بخش‌های کولر گازی است که هر کسی نمی‌تواند به عیب یابی و تعمیر آن بپردازد.
عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی بهتر است به واسطه نیروهای متخصص و حرفه ای انجام شود.
در صورتی که کولر گازی شما دچار مشکل شد و نتوانستید عیب یابی و تعمیر آن را انجام دهید می‌توانید از buymehr مرکز تخصصی عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی کمک بگیرید.
در صورتی که کولر گازی شما مشکلاتی دیگری نظیر باد گرم زدن و … را داشت باید بگویم که ممکن است به عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی نیاز نداشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *