آموزش تعمیرات پکیج یکی از پر طرفدارترین دوره‌های سیستم‌های سرمایش و گرمایش است.

پکیج‌ها به دلیل استفاده مستقل و همیشگی از محبوبیت بسیار زیادی نزد مصرف کنندگان برخوردارند. همین امر سبب محبوبیت دوره تعمیرات پکیج شده است.

 با شرکت در دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری می‌توانید این فن یا حرفه را به صورت اصولی و تخصصی مطابق با قوانین نظام مهندسی یاد بگیرید و به یک تعمیرکار حرفه‌ای پکیج تبدیل شوید و کسب و کار خود را بدون نیاز به پشتیبانی خاصی راه اندازی کنید.

 اگر افراد متقاضی دوره آموزش تعمیر پکیج هیچ گونه پیش زمینه‌ای در مورد تعمیر پکیج نداشته باشند، جهت یاد گیری بیشتر نیاز است که دوره آموزش نصب پکیج را طی کنند.

دوره تعمیرات پکیج شامل آموزش تعمیر پکیج‌های دیواری و زمینی، فن دار و بدون فن، تک مبدل و دو مبدل در همه برندها است. بنابراین این دوره در آموزشگاه بای مهر بصورت جامع و کامل برگزار می‌گردد.

توضیحات دوره تعمیرات پکیج

مدت برگزاری دوره : 45 ساعت
میزان سن شرکت کنندگان: 12 سال به بالا
میزان تحصیلات: دیپلم و بالاتر
پیشنیاز: آموزش نصب پکی نوع برگزاری کلاس: حضوری
نوع برگزاری کلاس: عمومی و خصوصی
نوع برگزاری کلاس: تئوری و عملی
مدرک: مدرک آموزشگاه + مدرک فنی حرفه ای + مدرک بین المللی
دوره مرتبط: آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی +
آموزش تعمیرات کولر گازی + آموزش لوله کشی

هزینه دوره آموزش تعمیرات پکیج

شهریه کلاس عمومی: 4/500/000 تومان
شهریه کلاس خصوصی : 6/800/000 تومان

مدت زمان برگزاری دوره تعمیرات پکیج

کلاس عمومی : 45 ساعت
کلاس خصوصی: 30 ساعت
روزهای برگزاری کلاس عمومی: طی روزهای هفته در دو تایم صبح و عصر + پنجشنبه و جمعه در دو تایم صبح و عصر
روزهای برگزاری کلاس خصوصی مطابق با تایم استاد و کاراموز هماهنگ می‌گردد.

سرفصل آموزش تعمیرات پکیج

 • آموزش تست قطعات پکیج
 • آموزش عیب یابی و رفع خطاهای پکیج
 • آموزش عیب یابی مشکلات مربوط به مدار لوله کش
 • آموزش تست فلوسوئیچ با مولتی متر و روش سنتی
 • آموزش تست و تعمیر فلومتر با مولتی متر و روشی سنتی
 • آموزش نحوه ی عیب یابی پکیج های فن دار و بدون فن، تک مبدله و دو مدبله
 • آموزش نحوه ی بازو بست پمپ سیرکولاتور
 • آموزش تست و عیب یابی و تعمیر پمپ پکیج
 • اموزش تست و تعمیر فن
 • آموزش نحوه ی عملکرد و تست و تعمیر پرشرسوئیچ آب پکیج
 • یادگیری چگونگی کارکرد پرشر دود پکیج فن دار
 • آموزش چگونگی اتصال سیم های مرتبط فن و پرشر دود
 • آموزش چگونگی عملکرد دستگاه محفظه احتراق بسته و عیب یابی و تعمیر آن
 •  
 • آموزش چگونگی تنظیم شعله به وروش سنتی و توسط میلی بار به صورت عملی
 • آموزش عیب یابی کلی از سیکل پکیج
 • یادگیری نحوه کارکرد بی متال ها
 • آموزش تست سلامت ترموستات
 • آموزش شناخت و چگونگی تست کلیدهای پکیج
 • آموزش عیب یابی و تعمیر پکیج های دومبدله مدار مکانیکی و برقی
 • آموزش چگونگی کارکرد و تست و تعمیر شیر سرراهی
 • آموزش چگونگی کارکرد و تست و تعمیر میکرو سوئیچ ها
 • آموزش نحوه ی تست عملی شیر گازبه وسیله ی مولتی متر
 • آموزش انواع و چگونگی کارکرد مبدل ها
 • آموزش چگونگی کارد و تست وتعویض جرقه زن
 • آموزش چگونگی تست و تعمیر انواع ترمیستور
 • آموزش چگونگی تست سلامت شیر پرکن و نحوه ی تعویض آن ها
 • آموزش مدل های مختلف مانومتروتر 
 • آموزش چگونگی کارکرد و تست و نحوه تعویض شیر اطمینان
 •  یادگیری نحوه چگونگی شست و شوی سیکل با مواد شوینده اسیدی و بازی
 • آموزش چگونگی کارکرد و تست و تعمیرات مربوط به میله یونزاسیون
 •  

مهارت هایی که در آموزش تعمیرات پکیج یاد میگیرید

 • شناخت تمامی قطعات پکیج و کار کرد آن ها
 • تسلط کامل بر بازو بست کردن انواع پکیج دیواری در برندهای مختلف
 • تسلط کامل بر تست قطعات پکیج و تشخیص قطعه معیوب
 • تسلط کامل بر سرویس و نگهداری پکیج ها
 • تسلط کامل بر انجام اسید شویی پکیج
 • تسلط کامل بر عیب یابی انواع پکیج های دیواری و زمینی
 • تسلط کامل بر تعمیرات انواع پکیج های ایرانی و خارجی
 • تعمیر آبگرمکن دیواری به صورت کامل و اصولی

مزایا دوره تعمیرات پکیج بای مهر

☑ تئوری و عملی بودن آموزش
☑ بهره‌مندی از اساتید باتجربه و کاربلد
☑ عملی محور بودن کلاس و آموزش
☑ امکان انجام کار عملی توسط کاراموزان با نظارت اساتید
☑ امکان تجدید دوره رایگان برای کاراموزانی که نیاز به یادگیری بیشتری دارند
☑ پشتیبانی نامحدود کاراموزان حتی پس از پایان دوره و ورود به بازار کار
☑ دریافت مدرک آموزشگاه بعد از پایان دوره
☑ دریافت مدرک فنی حرفه ای و رسمی و بین المللی در صورت قبولی در آزمون فنی حرفه ای

دوره‌های مرتبط با تعمیرات پکیج

معرفی دوره تعمیرات پکیج 

 دوره آموزش تعمیرات پکیج دیواری دوره بسیار پرطرفداری می‌باشد. امروزه بسیاری از منازل مسکونی و ساختمان های اداری با وسیله گرمایشی پکیج‌ دیواری تجهیز شده اند. پکیج‌ها نیز مانند هر وسیله ایی براساس دلایل مختلفی مانند نشتی در لوله‌ها و افت فشار و خرابی برد … خراب میشوند و نیاز به تعمیر دارند.

هر ساله به منظور نگهداری و سرویس کاری و تعمیرات پکیج به یک متخصص با مهارت بالا نیاز است. کارموزان علاقمند به حرفه تعمیرات پکیج، میتوانند در کلاس های آموزش تعمیرات پکیج دیواری، آموزش تعمیر برد پکیج شرکت کرده و به صورت عملی با پشتبانی اساتید با تجربه و خبره در زمینه تعمیرات پکیج آموزش ببینند و به راحتی بدون وابستگی به سازمان خاصی در بازار کار فعالیت خود را آغاز کنند سپس بعد از پایان دوره با قبولی در آزمون مدرک فنی حرفه ای و بین المللی تعمیرات پکیج را دریافت کنند.

 

آموزش تعمیرات پکیج

آموزش تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور

پکیج دیواری ایران رادیاتور یکی از برندهای محبوب و معتبر در ایران می باشد. به همین دلیل یادگیری تعمیرات پکیج دیواری ایران رادیاتور میتواند یک شغل مناسب برای همه افراد باشد. همه افراد از جمله کارمندان به عنوان شغل دوم، افراد کم سواد، افراد جویای شغل، افرادی که به دنبال شغل برای مهاجرت میگردند، می توانند در دوره های آموزشی تعمیرات پکیج شرکت کنند و تعمیر برندهای مختلف پکیج دیواری را فراگیرند و به هدف خود برسند. نکته قابل تامل این است که یادگیری این حرفه هیچ محدودیت سنی ندارد و افراد در هر سن و سالی میتوانند تعمیرات تخصصی برند های خارجی و ایرانی پکیج دیواری را فرا گیرند و روانه بازارکار شوند. در آپدیت مقالات، مقاله ای تحت عنوان آموزش تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور خدمت شما ارائه میگردد.

آموزش تعمیرات پکیج دیواری

آموزش تعمیر پکیج دیواری بوتان

از دیگر برندهای پر طرفدار و محبوب در بین مردم پکیج بوتان است. پس در نتیجه مصرف کنندگان این برند نیز زیاد است و برای تعمیر و نگهداری آنها به متخصص تعمیرات پکیج نیاز است. شما می توانید با یادگیری تعمیر پکیج دیواری بوتان کسب درامد داشته باشید.

زمانی که پکیج ها دچار مشکل میشوند، بعضی از این مشکلات یا عیب ها با دادن کد خطا به ما اعلام میشوند. با اعلام این عیب ها توسط برد الکترونیک دستگاه خطای پکیج مشخص می شود که از کدام قسمت است. یک سری از مشکلات یا عیب ها توسط برد الکترونیک اعلام نمی شوند و به صورت کد خطا نمایش داده نمی شود. برای عیب یابی و رفع این مشکلات باید عملکرد دستگاه را بدانید و قطعات پکیج را کامل بشناسید. همچنین ساختار شماتیک پکیج ها را شناسایی کنید.

نکته مهم: در هر پکیج با هر برندی، کدهای اعلام شده توسط برد متفاوت میباشد. در مدل های آنالوگ کد خطا با چشمک چراغ های پانل اعلام میشود. در مدل های دیجیتالی با اعداد و حروف انگلیسی روی صفحه نمایش، کد خطاها اعلام میشود.

توجه: برای رفع ایرادات و عیب های مربوط به کد خطا هم میتوانید به دفترچه راهنمای پکیج مراجعه کنید و هم میتوانید به مقاله بانک ارور پکیج مراجعه کنید.

آموزشگاه تعمیرات پکیج

هنرستان و کارگاه ها و آموزشگاه های زیادی اقدام به آموزش تعمیر پکیج دیواری کرده اند. اما به راستی که انتخاب یک آموزشگاه خوب کار بسیار مشکلی است. زیرا آموزشگاه در هدایت شما به سمت کار و هدفتان نقش بسیار زیادی دارد. خیلی از آموزشگاه ها، آموزش درستی به کاراموز نمیدهند، این موضوع باعث خستگی شما کاراموزان عزیز در میانه راه میشود و ممکن است از ادامه ی مسیر منصرف شوید. به شما کاراموزان عزیز توصیه میشود در انتخاب آموزشگاه مناسب جهت یادگیری حرفه ی مورد علاقه ی خود دقت عمل کافی داشته باشید.

یک آموزشگاه عالی باید به شما آموزش تعمیرات پکیج را به صورت عملی و ویژه ی بازار کار آموزش دهد. پشتیبانی پس از پایان دوره داشته باشد تا در صورت ایجاد مشکل در حین کار، شما بتوانید با اساتید مجموعه تماس حاصل کنید و مشکلتان را برطرف کنید. مدرک معتبر به شما ارائه دهد تا در صورت استخدام در شرکت های معتبر جهت ارائه مدرک این تخصص به مشکلی بر نخورید.

مزایای دوره آموزش تعمیرات پکیج 

با کوچک شدن منازل و پیشرفت تکنولوژی، موتورخانه ها و آبگرمکن های قدیمی جای خود را به پکیج ها دادند. امروزه اکثر ادارات، ساختمان ها، منازل مسکونی و … به دلیل مزایای استفاده از پکیج نسبت به سایر وسایل گرمایش مجهز به پکیج هستند. از این رو پکیج ها هم مانند هر وسیله ی دیگر خراب میشوند و نیاز به تعمیر و سرویس دارند. همین موضوع سبب شده تا به تعمیرات پکیج به عنوان یک شغل و حرفه ی تخصصی نگاه شود. شما با

با شرکت در دوره ی آموزش تعمیرات پکیج میتوانید در زمینه ی تعمیرات پکیج و سرویس کاری آن به یک متخصص تبدیل شوید. از مهمترین مزایای شرکت در این دوره میتوانیم به بازار کار و درآمد خوب این حرفه اشاره کنیم. با یادگیری تعمیرات پکیج شما میتوانید آینده ی خود و فرزندانتان را تضمین کنید و هیچگونه نگرانی و اظطرابی بابت کار خود و آینده شغلی خود نداشته باشید پس تا دیر نشده سعی کنید این تخصص را یاد بگیرید.

چگونه بعد از آموزش تعمیرات پکیج وارد بازارکار شوید؟

قبل از هر توضیحی ذکر این نکته ضروری است که حتما یادگیری را از آموزشگاهی شروع کنید که به شما حرفه نصب و تعمیرات پکیج را اصولی و عملی و طبق قوانین نظام مهندسی آموزش دهد. معمولا آموزشگاه های معتبر فنون کار را به شما آموزش میدهند و آموزش آنها ویژه بازار کار می باشد. آموزشگاه بای مهر بهترین آموزشگاه تعمیر پکیج در تهران می باشد.

اما اگر به هر دلیلی از نتیجه آموزش راضی نبودید به شما کاراموزان عزیز توصیه میشود بعد از کلاس های آموزشی کنار دست فرد با تجربه ای کار کنید تا کسب تجربه و مهارت کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که اگر بخواهید بعد از آموزش به پیش فردی بروید و شاگردی کنید از همان ابتدا این کار را انجام دهید. اما نکته قابل توجه این است که اگر از همان ابتدا با شاگردی کنار دست کسی شروع کنید اصولی یاد نخواهید گرفت و همچنین پروسه یادگیری تا مشغول شدن به کار زمان بر میشود و ممکن است نیمه راه خسته و نا امید شوید و دیگر ادامه ندهید. پس توصیه ما به شما اول شرکت در کلاس های آموزش تعمیرات پکیج است.

قدم دوم گرفتن مدرک معتبر فنی حرفه ای و ارائه ی آن به شرکت های معتبر که در این زمینه فعالیت دارند. پس به زودی آن ها از شما در خواست میکنند تا در شرکتشان استخدام شوید و به عوان نیروی تامین خدمات پکیج مشغول به کار شوید. قدم سوم برای شروع فعالیت و رفتن به بازار کار مستقلا و بدون وابستگی به شرکت یا ارگان خاصی آگهی های تبلیغاتی در سایت های خدماتی گذاشته و از این فرصت شغلی به نحو احسن استفاده کنید. 

آموزش تعمیرات پکیج دیواری را از کجا شروع کنم؟

قبل از هر چیزی باید در مورد آموزشگاه تحقیق کنید و بهترین آموزشگاه را جهت یادگیری این فن پیدا کنید. بعد از تحقیق و جست و جو میتوانید در کلاس های آموزشی نصب و تعمیرات پکیج دیواری شرکت کنید و این تخصص را یاد بگیرید. آموزشگاه بای مهر با ارائه خدمات آموزشی کامل و جامع توانسته از بهترین آموزشگاه تعمیرات پکیج در گروه هم صنفان خود باشد.

آموزش نصب پکیج دیواری

شناخت قطعات پکیج

یکی از نکات مهم در یادگیری  صفر تا صد آموزش تعمیرات پکیج این است که شما ابتدای کار، قطعات موجود در پکیج را بشناسید و عملکرد پکیج را بدانید. در ادامه به اختصار اجزای پکیج و وظیفه هریک از آنها را توضیح میدهیم.

 • برد پکیج یا واحد کنترل : عملکرد سایر اجزا را کنترل میکند. برد پکیج مغز دستگاه است
 • جرقه زن: برای ایجاد شعله جرقه میزند
 • سنسور جریان آب
 • پمپ چرخش آب 
 • ترموستات
 • مبدل حرارتی: کنترل کننده الکتریکی خودکار برای تنظیم دما
 • الکترود تشخیص شعله: هنگام نبود شعله فرمان قطع گاز را میدهد
 • بدنه و شاسی دستگاه

تعمیرات تخصصی پکیج

نحوه عملکرد دستگاه پکیج

نحوه عملکرد پکیج به این صورت است. هنگامی که شیر آبگرم را باز می کنیم سنسور جریان آب، در مبدل حرکت آب را تشخیص می دهد. و برد فرمان می دهد که شیر برقی جریان گاز باز شود و جرقه زن مشعل را روشن میکند. پس از اینکه شعله روشن شد، کار جرقه زن را، سنسور تشخیص شعله متوقف میکند. پس به این صورت آب موجود در لوله های مبدل حرارتی گرم میشود و در نهایت ترموستات که در دستگاه وظیفه کنترل دمای آب را دارد در طول انجام این عملیات اگر شعله پکیج خاموش شود با تشخیص الکترود و فرمان برد جریان گاز قطع می شود و از نشتی گاز جلوگیری میکند.

9 نظر در “آموزش تعمیرات پکیج

 1. حسین خنکا گفت:

  آخه بدی آموزش تعمیرات پکیج بازارش فقط ۳ ماه ؟؟؟؟

  1. مدیر سایت گفت:

   بازار کار تعمیرات پکیج فقط برای فصل زمستان نیست. بلکه چندفصله.. چون اکثرا پکیج ها آب مصرفی ساختمان را هم تامین میکنه بازار کارش همیشگیه

 2. پیمان گفت:

  فکر میکنم این آموزش خیلی مفید باشه

 3. محمود ارتشی گفت:

  ایشالله توی برنامه هام هست آموزش تعمیرات پکیج رو شرکت کنم

  1. مدیر سایت گفت:

   ایشالله . شرکت بای مهر در خدمتتون است

 4. abbaskazemi گفت:

  آموزش تعمیرات پکیج چگالشی هم آموزش میدید؟

  1. ادمین سایت گفت:

   بله آموزش تعمیرات انواع پکیج ها: آموزش تعمیرات پکیج چگالشی، آموزش تعمیرات پکیج تاچی، آموزش تعمیرات پکیج بوتان، آموزش تعمیرات پکیج ایران رادیاتور و … به صورت کامل آموزش داده میشه

 5. محمد معتضدی گفت:

  به نظر من کنار دوره تعمیرات پکیج باید نصب پکیج هم یاد گرفت

 6. Mohammadomidi گفت:

  به نظرم فقط با آموزش تعمیرات پکیج نمیشه درآمد خوبی داشت باید کنارش تعمیرات کولر گازیم آموزش ببینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *