در گذشته استفاده از ماشین های ظرفشویی خیلی رایج نبود. اما امروزه به دلیل مشغله ی اکثر خانم ها و کار کردن آنها هم در منزل و خارج از آن استفاده از ماشین ظرفشویی در آشپزخانه ها برای صرفه جویی در انرژی و زمان افزایش یافته است. ماشین های ظرفشویی نیز مانند هر وسیله ی برقی دیگر منزل به دلیل استفاده مداوم آسیب میبیند و نیاز به تعمیر پیدا میکند.
در ابتدا تعمیر ماشین ظرفشویی ممکن است نسبت به کارهای تعمیراتی دیگر دشوار به نظر برسد. اما طبق آمار تعمیرکاران تعمیرات ماشین ظرفشویی ساده است و حدودا در 15 دقیقه انجام میگردد. اکثر مشکلات ماشین ظرفشویی حول عملکردهای اساسی و اصلی ماشین ظرفشویی میباشد و برای تعمیر آن فقط به ابزارهای ساده و مهارت های اساسی نیاز است. در بسیاری از موارد، این فقط یک مورد ساده است که فقط باید تنظیمات دستی انجام شود. شما میتوانید با آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی در این حرفه متخصص شوید و شروع به انجام کار کنید.

جهت یادگیری تعمیرات سایر لوازم خانگی میتوانید در کلاس های آموزش تعمیرات لوازم خانگی شرکت کنید و تعمیرات لوازم خانگی دیگر مانند لباسشویی، یخچال ساید و معمولی و فریزر و مایکرویو و لوازم خردآشپزخانه و … را فراگیرید.

توضیحات دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی

مدت برگزاری دوره : 15 ساعت
میزان سن شرکت کنندگان: 12 سال به بالا
میزان تحصیلات: دیپلم و بالاتر
پیشنیاز: ندارد
نوع برگزاری کلاس: حضوری
نوع برگزاری کلاس: عمومی و خصوصی
نوع برگزاری کلاس: تئوری و عملی
مدرک: مدرک آموزشگاه + مدرک فنی حرفه ای + مدرک بین المللی
دوره مرتبط: آموزش تعمیرات برد پکیج +
آموزش تعمیرات لوازم خرد آشپزخانه + آموزش تعمیرات لوازم خانگی

هزینه دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرشویی

شهریه کلاس عمومی: 3/500/000 تومان
شهریه کلاس خصوصی : 6/800/000 تومان

مدت زمان برگزاری دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی

کلاس عمومی : 15 ساعت
کلاس خصوصی: 10 ساعت
روزهای برگزاری کلاس عمومی: طی روزهای هفته در دو تایم صبح و عصر + پنجشنبه و جمعه در دو تایم صبح و عصر
روزهای برگزاری کلاس خصوصی مطابق با تایم استاد و کاراموز هماهنگ می‌گردد

سرفصل آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

مزایا دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی بای مهر

☑ تئوری و عملی بودن آموزش
☑ بهره‌مندی از اساتید باتجربه و کاربلد
☑ عملی محور بودن کلاس و آموزش
☑ امکان انجام کار عملی توسط کاراموزان با نظارت اساتید
☑ امکان تجدید دوره رایگان برای کاراموزانی که نیاز به یادگیری بیشتری دارند
☑ پشتیبانی نامحدود کاراموزان حتی پس از پایان دوره و ورود به بازار کار
☑ دریافت مدرک آموزشگاه بعد از پایان دوره
☑ دریافت مدرک فنی حرفه ای و رسمی و بین المللی در صورت قبولی در آزمون فنی حرفه ای

دوره‌های مرتبط با تعمیرات ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیرات برد ماشین ظرفشویی

اکثر وسایل برقی امروز مجهز به قطعه ی الکترونیکی به نام برد هستند. جهت فعالیت تخصصی در زمینه ی تعمیرات ماشین ظرفشویی و تعمیر هر گونه آسیب یا اروری چه در قسمت مکانیک، چه در قسمت برد دستگاه میتوانید در کلاس های آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی شرکت کنید و تعمیرات برد ماشین ظرفشوئی رانیز فرا گیرید و درآمد بیشتری کسب کنید.آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ

 از بین برندهای مختلف ماشین طرفشویی، برندهای ال جی و سامسونگ دو برند پر طرفدار و پرفروش میباشند. برای اینکه شرکت بای مهر بهترین بازدهی از آموزش های خود را داشته باشد سعی دارد تا تعمیرات پرطرفدارترین دستگاه ها را آموزش دهد و همچنین تمام تلاش خود را میکند متناسب با تکنولوژی رشد کند و تعمیر جدیدترین لوازم خانگی برقی از جمله ماشین ظرفشویی را نیز آموزش دهد و متناسب با نیاز جامعه و افراد آموزش خود را بروز کند.

تعمیرات ماشین ظرفشویی

بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی

به طور کلی مشاغل خدماتی و فنی به دلیل داشتن مراجع کننده و متقاضی زیاد و همچنین نیاز جامعه به انجام خدمات مختلف بازار پر رونقی دارد. استفاده از ماشین ظرفشویی هم مانند دیگر لوازم برقی منزل در دنیای مدرن امروزی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. و در بسیاری از آشپزخانه ها این وسیله به چشم میخورد.

انجام شستن ظرف ها توسط ماشین ظرفشویی باعث صرفه جویی در زمان و انرژی افراد میگردد چون دیگر نیاز نیست فرد جلوی سینک آشپزخانه بیاستد  و مدت زمان زیادی را صرف شستن ظروف با دست کند. تمامی مراحل شست و شو و خشک کردن توسط این وسیله ی جادویی ماشین ظرفشویی به صورت اتوماتیک انجام میگیرد.

ماشین ظرفشویی هم مانند هر وسیله ی برقی دیگر در منزل خراب میشود. این خرابی ها ممکن است در اثر عدم کارکرد درست یک قطعه در ماشین ظرفشویی میباشد. از جمله مواردی که باعث میشود به خراب شدن یا آسیب ماشین ظرفشویمان شک کنیم میتوانیم مواردی چون: عدم آبگیری، وجود سروصدا، عدم شست و شوی تمیز ظروف، خش انداختن به ظرف ها و تخلیه نشدن آب دستگاه را نام ببریم.

با وجود این خرابی ها و بالا بودن قیمت ماشین ظرفشویی در صورت خرابی آن ترجیح همه ی ما بر تعمیر آن است نه تعویض آن. مسئله ی مهم در مورد بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی این است که میتوانید با یادگیری تعمیرات وسایل برقی دیگر منزل مانند آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی شغل خود را ارتقا دهید. و در تعمیر تمامی لوازم خانگی متخصص شوید.

سرمایه مورد نیاز تعمیرات ماشین ظرفشویی

اولین سرمایه مورد نیاز برای کسی که به دنبال شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی است هزینه ی شرکت در کلاس های آموزشی میباشد. البته این مبلغ  چندان زیادی نیست و بعد از یادگیری به محض ورود به بازار کار  در همان ایتدا میتوانید چند برابر این مبلغ درامد کسب کنید. مقداری ابزار و وسایل جهت انجام کار تعمیرات نیاز دارید که ان هم مبلغ چندانی نمیباشد و هر فردی قادر به تامین ان میباشد.

اگر بخواهید از همان ابتدا مغازه اجاره کنید مبلغی برای اجاره مغازه نیاز دارید اما همان ابتدای کاری نیازی به اجاره مغازه ندارید و میتوانید با شرکت های خدماتی مختلفی در این زمینه کار کنید یا آگهی های متفاوتی در شبکه های اجتماعی بگذارید و از این طریق کار بگیرید تا بتوانید با سرمایه اندک وارد بازار کار شوید.

آموزش صفر تا صد تعمیرات ماشین ظرفشویی

صفر تا صد دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی

قبل از اقدام به هر گونه آموزشی بهتر است کمی در مورد آن مطالعه کنید. در ادامه ی این مطلب او اجزاء تشکیل دهنده ی ماشین طرفشویی و بسیاری از مشکلات رایج این دستگاه را برای شما توضیح می دهیم.

نحوه ی کار ماشین ظرفشویی: این دستگاه به وسیله ی یک عنصر حرارتی فلزی،  آب را تا دمای 140 فاراد در حوضه ی پایین خود گرم می کند. هنگام توزیع مواد شوینده بازوهای اسپری آب را روی ظرف هایی که داخل دستگاه قرار دادیم پمپ می کنند. عنصر گرمایشی بعد از دوبار اسپری شستشو ظروف را خشک میکند. به دلیل درجه حرارت بالا و فشار آب درب و سایر نقاط احتمالی فرار باید کاملا مهر و موم یا آب بندی شده باشند.

بررسی مشکلات رایج در ماشین های ظرفشویی

سر ریز شدن آب: زمانی که آب در ماشین ظرفشویی به مقداری مشخص میرسد سوئیچ شناور (overfill) دستور قطع آب میدهد اما اگر سوئیچ به هر دلیلی کار نکند یا شناور حرکت نکند آب سریز میکند.

اقدامات: برداشتن شناور به صورت دستی، بررس و تعویض سوئیچ شناور

نشت درب ماشین طرفشویی: اگر آب بند درب ظرف شویی به درستی کار نکند آب از کنارها و پایین درب دستگاه ظرفشویی چکه میکند.

اقدامات: بررسی انسداد درب، تمیز کردن مهر درب، آماده کردن مهمر و موم جدید و جایگزین کردن آن

تخلیه نشدن ماشین ظرفشویی: انسداد دستگاه ممکن است علت اصلی عدم تخلیه یا آرام تخلیه شدن ظرفشویی باشد.

دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی

اقدامات: چک کردن سینک ظرفشویی، چک کردن لوله تخلیه و پاک کردن آن، چک کردن فیلتر تخلیه و پاک کردن آن،

تمیز نکردن ظروف به اندازه کافی: اگر بعد از شست و شو مواد غذایی خشک شده و کپک زده روی ظروف شما باشد. اقدامات زیر را انجام دهید.

اقدامات: تمیز کردن بازوهای اسپری، برداشتن ضربه انگشت پا، برداشتن اتصال و براکت، وصل کردن سوپاپ جدید

خشک نکردن ظروف: وظیفه ی خشک کردن ظرف ها را یک قطعه شبیه نعل اسب در پایین ماشین ظرفشویی برعهده دارد. این قطعه قیمت چندانی ندارد و تعویض آن آسان میباشد.

اقدامات: جدا کردن سیم ها، باز کردن مهره ها، عنصر گرمایشی قدیم را بردارید و عنصر جدید را جایگزین کنید.

تعمیرات ماشین ظرفشویی

به دلیل اینکه ماشین های ظرفشویی وزن زیادی دارند. برای انجام تمام مراحل تعمیرات ماشین ظرفشویی از جمله جدا کردن دستگاه از محل خود به دلیل خطر افتادن آن مراحل زیر را انجام دهید. 

  1. خاموش کردن قطع کننده ی مدار در صفحه ی سیستم
  2. خاموش کردن خط تامین آب در زیر سینک آشپزخانه 
  3.  جدا کردن خط های تخلیه و تغذیه ماشین ظرفشویی 
  4. جدا کردن سیم برق
  5. باز کردن در و باز کردن دستگاه از نقطه ی اتصال آن به قاب فلزی یا زیر پیشخوان 
  6. در را کمی باز کنید و هر دو طرف در را بگیرید و زمانی که ماشین ظرفشویی را به طرف خود می کشید، آرام دستگاه را به طرف دیگر تکان دهید.
  7. برای جلوگیری از آسیب و جلو رفتن درب ماشین لباسشویی درب دستگاه را از جای خود باز نکنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *