یکی دیگر از آموزش های پرطرفدار و محبوب آموزش تعمیر ماشین اصلاح می باشد این دوره آموزش زیر مجموعه آموزش تعمیرات لوازم خانگی می باشد و طرفداران خاص خود را دارد و در این آموزش شامل صفر تا صد آموزش تعمیرات انواع ماشین های اصلاح (ریش تراش و موزر) شارژی و قدیمی را می بینید.

آموزش تعمیرات ماشین اصلاح بر روی چه ریش تراش هایی می باشد؟

در این دوره شما کاراموزان عزیز تعمیرات ماشین اصلاح های شارژی و قدیمی را بر روی خود دستگاه ها آموزش می بینید و سعی شده تمامی برندهای اصلاح که در بازار پرفروش می باشند از جمله فیلیپس (Philips)،کیمی (kemei)جیمی (gemei)، براون (Braun)، موزر (moser)، پاناسونیک (Panasonic) و وال را یاد می گیرید.

بازار کار آموزش تعمیرات ماشین اصلاح

با توجه به اینکه اصلاح سر و صورت به صورتی می باشد که استفاده از آن زیاد می باشد هم در منزل و هم در آرایشگاه ها و سالن های بزرگ، پس طبیعتا خرابی در آن ها زیاد پیش می آید که می بایست توسط متخصص آن تعمیر شوند و به شما تعمیرکاران عزیز مراجعه می کنند و اگر شما به صورت تخصصی و انحصاری بر روی تعمیرات ماشین اصلاح(موزر و ریش تراش) فوکوس کنید مطمئن باشید وقت سرخارندن نیز ندارید. زیرا جامعه به سمتی رفته است که افراد دنبال متخصص آن می باشند نه کسی که همه تعمیرات را بلد است.

آموزش تعمیر ماشین اصلاح

مشکلات اساسی خرابی در ماشین های اصلاح

با توجه به اینکه ماشین اصلاح از قطعات بسیار ریز و حساسی برخوردار است خرابی در آن بصورت تخصصی تری انجام می شود. در پایین به چند خرابی متداول در ماشین اصلاح ها پرداخته ایم:

سرویس کردن دوره ای ماشین های اصلاح: تمامی ماشین های اصلاح بصورت دوره ای با توجه به استفاده از آن نیاز به سرویس دارند که در سالن ها و آرایشگاه ها بسیار متداول تر می باشد.

خرابی موتور ماشین اصلاح: در ماشین های اصلاح چینی خرابی موتور بسیار زیاد می باشد و با توجه به گران شدن ماشین های اصلاح، تعویض آن مقرون به صرفه نمی باشد و می بایست موتور آن تعویض شود.

خرابی در برد ماشین اصلاح: برد های ماشین اصلاح بسیار حساس می باشد و تعمیرات برد آن نیز به همین صورت است.

خرابی کابل ماشین اصلاح: درست کردن کابل زیاد بصرفه نمی باشد زیرا امکان خرابی دوباره است ولی تعویض کابل ماشین اصلاح زیاد انجام می شود که بر اثر کشیدگی رخ می دهد.

خرابی بر روی دکمه های ماشین های اصلاح: ترمیم دکمه ها روی ماشین اصلاح یا تعویض آن نیز جز خرابی ها می باشد.

کندی دستگاه ریش تراش: کند شدن دستگاه نیز جز خرابی ها می باشد.

خرابی در چرخ دنده ماشین های اصلاح: چرخ دنده های موزر بعد از مدتی استفاده خراب شده یا خوب کار نمی کند که نیاز به سرویس یا تعویض دارد.

خرابی در تیغه های ماشین های اصلاح: تیغه های ماشین اصلاح بعد از مدتی کند شده و نیاز به تعمیر دارد.

علت روشن نشدن ریش تراش: مواردی زیادی احتمال دارد تا ماشین ریش تراش روشن نشود.

سر و صدای ماشین های اصلاح: این خرابی بیشتر برای سالن ها و ارایشگاه ها می باشد که پس از مدتی از استفاده آن ماشین های اصلاح به سر و صدا می افتد و به اصطلاح ماشین گاز می گیرد.

چگونه عمر ماشین اصلاح را طولاتی تر کنیم؟

دستگاه های برقی دارای عمری می باشد ولی در صورتی که زیاد استفاده شود نیاز به سرویس های مرتب می باشد. ولی طبیعتا یک سری اصول عمر ماشین اصلاح را طولانی تر می کند و نیاز به تعمیر ان نمی باشد.

بهتر است هر بار بعد از استفاده از ریش تراش، ریش تراش با یک برس مخصوص یا مسواک تمیز شود، ایم کاز زنگ زدگی احتمالی دستگاه جلوگیری می کند. سعی کنید دستگاه ماشین اصلاح را در کیف نگهداری کنید تا سیم آن و خود دستگاه ضربه ای وارد نشود و در صورتی که ماشین ریش تراش داغ کرد به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید و بزارید خنک شود، به صورت مرتب تیغه ها را روغن کاری کنید و از خرابی تیغه ها جلوگیری می شود.

دوره آموزش ماشین اصلاح

نحوه تشخیص خرابی قبل از تعمیرات ماشین اصلاح

90 درصد از خرابی ها ماشین های اصلاح را می توانید شناسایی و درست کنید، به عنوان مثال در صورتی که ماشین اصلاح شما برقی می باشد و اگر کار نمی کرد در ابتدا باید به سراغ باتری ها ان بروید و بعد پریز برق، اگر ماشین اصلاح کند کار می کرد یا سرو صدای زیادی تولید می کرد می بایست حتما تمیز شود و روغن کاری انجام شود.

آموزش تعمیرات ماشین اصلاح

با توجه به توضیحاتی که داده شد خیلی راحت متوجه شدید که آموزش تعمیرات ماشین اصلاح از لحاظ بازار کار و درآمد عالی می باشد و در صورتی که چندین مشتری ثابت داشته باشید دیگر نیاز به مشتری جدید نیست و دوره اموزش ماشین اصلاح( ریش تراش و موزر) در آموزشگاه بای مهر توسط اساتید کاربلد و با تجربه انجام می شود و بعد از گذراندن این دوره شما به راحتی وارد بازار کار می شوید و تیم بای مهر با توجه به قراردادهایی که با شرکت های تعمیرات در این زمینه دارد شما را معرفی می نماید.

انواع ماشین اصلاح( ریش تراش)

ماشین های اصلاح به دو دسته تقسیم می شوند.

ریش تراش با تیغ نوسانی 

ریش تراش با تیغ چرخشی 

شما در این دوره هر دو دسته را یاد می گیرید. 

سخن پایانی 

آموزشگاه بای مهر این افتخار را دارد که اولین آموزشگاه است که بصورت تخصصی آموزش تعمیرات ماشین اصلاح را ارائه می دهد و دارای پشتیبانی مادام العمر نیز می باشد یعنی شما نگرانی بابت بروز شدن دستکاه های اصلاح ندارید زیرا تعمیر بیشتر ماشین های اصلاح شبیه به هم می باشد ولی در صورتی که سوالی برای شما پیش بیاید استاد در کنار شما است.

آموزش اصولی + تلاش و پشتکار + صبر = تعمیرکار متخصص 

1 نظر در “آموزش تعمیر ماشین اصلاح (ریش تراش موزر)

  1. جلال دَناک گفت:

    سلام و خداقوت،آدرس که ظاهرا ندارید،موکن ها هم حزء ماشینهای اصلاح هستند،تعمیر اونها رو هم آموزش میدین؟طول مدت دوره چند ساعته؟هزینه اش چقدره؟یه آموزشگاه معمولا همه اینا رو توضیح میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *