یکی دیگر از دوره‌های پرطرفدار و محبوب، آموزش تعمیر ماشین اصلاح است. این دوره زیر مجموعه آموزش تعمیرات لوازم خانگی می باشد و طرفداران خاص خود را دارد. دوره تعمیرات ماشین ریش تراش شامل صفر تا صد آموزش تعمیرات انواع ماشین‌های اصلاح (ریش تراش و موزر) شارژی و قدیمی را می بینید.

کلاس‌های دوره آموزش تعمیرات ماشین اصلاح عملی محور بوده و کاراموز با آزمون و خطا زیر نظر اساتید با تجربه قادر به عیب یابی و تعمیر انواع ماشین ریش تراش هستند.

بعد از پایان دوره تعمیرات ریش تراش با استفاده از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه براحتی قادر به راه اندازی کسب کار خود هستید.

توضیحات دوره تعمیرات ماشین اصلاح

مدت برگزاری دوره : 30 ساعت
میزان سن شرکت کنندگان: 12 سال به بالا
میزان تحصیلات: دیپلم و بالاتر
پیشنیاز:ندارد
نوع برگزاری کلاس: حضوری
نوع برگزاری کلاس: عمومی و خصوصی
نوع برگزاری کلاس: تئوری و عملی
مدرک: مدرک آموزشگاه + مدرک فنی حرفه ای + مدرک بین المللی
دوره مرتبط: آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی + آموزش تعمیرات لوازم خانگی + آموزش تعمیرات لوازم خرد آشپزخانه

هزینه دوره آموزش تعمیرات ماشین ریش تراش

شهریه کلاس عمومی: 3/500/000 تومان
شهریه کلاس خصوصی : 7/500/000 تومان

مدت زمان برگزاری دوره آموزش تعمیر ماشین اصلاح

کلاس عمومی : 60 ساعت
کلاس خصوصی: 45 ساعت
روزهای برگزاری کلاس عمومی: طی روزهای هفته در دو تایم صبح و عصر + پنجشنبه و جمعه در دو تایم صبح و عصر
روزهای برگزاری کلاس خصوصی مطابق با تایم استاد و کاراموز هماهنگ می‌گردد

سرفصل آموزش تعمیرات ماشین اصلاح (ریش تراش)

مزایا دوره تعمیرات ماشین ریش تراش بای مهر

☑ تئوری و عملی بودن آموزش
☑ بهره‌مندی از اساتید باتجربه و کاربلد
☑ عملی محور بودن کلاس و آموزش
☑ امکان انجام کار عملی توسط کاراموزان با نظارت اساتید
☑ امکان تجدید دوره رایگان برای کاراموزانی که نیاز به یادگیری بیشتری دارند
☑ پشتیبانی نامحدود کاراموزان حتی پس از پایان دوره و ورود به بازار کار
☑ دریافت مدرک آموزشگاه بعد از پایان دوره
☑ دریافت مدرک فنی حرفه ای و رسمی و بین المللی در صورت قبولی در آزمون فنی حرفه ای

دوره‌های مرتبط با تعمیرات ریش تراش

سوالات متداول دوره تعمیرات ماشین اصلاح

در این دوره شما کاراموزان عزیز تعمیرات ماشین اصلاح های شارژی و قدیمی را بر روی خود دستگاه ها آموزش می بینید و سعی شده تمامی برندهای اصلاح که در بازار پرفروش می باشند از جمله فیلیپس (Philips)،کیمی (kemei)جیمی (gemei)، براون (Braun)، موزر (moser)، پاناسونیک (Panasonic) و وال را یاد می گیرید.

این دوره بصورت تئوری و عملی متناسب با بازار کار برگزار می‌گردد. کاراموزان با انجام کار عملی زیر نظر اساتید در کارگاه‌ها قادر به تعمیرات هرگونه ماشین اصلاح خواهند بود.

بازار کار آموزش تعمیرات ماشین اصلاح

با توجه به اینکه اصلاح سر و صورت به صورتی می باشد که استفاده از آن زیاد می باشد هم در منزل و هم در آرایشگاه ها و سالن های بزرگ، پس طبیعتا خرابی در آن ها زیاد پیش می آید که می بایست توسط متخصص آن تعمیر شوند و به شما تعمیرکاران عزیز مراجعه می کنند و اگر شما به صورت تخصصی و انحصاری بر روی تعمیرات ماشین اصلاح(موزر و ریش تراش) فوکوس کنید مطمئن باشید وقت سرخارندن نیز ندارید. زیرا جامعه به سمتی رفته است که افراد دنبال متخصص آن می باشند نه کسی که همه تعمیرات را بلد است.

آموزش تعمیر ماشین اصلاح

مشکلات اساسی خرابی در ماشین های اصلاح

 • با توجه به اینکه ماشین اصلاح از قطعات بسیار ریز و حساسی برخوردار است خرابی در آن بصورت تخصصی تری انجام می شود. در پایین به چند خرابی متداول در ماشین اصلاح ها پرداخته ایم:
 • سرویس کردن دوره ای ماشین های اصلاح: تمامی ماشین های اصلاح بصورت دوره ای با توجه به استفاده از آن نیاز به سرویس دارند که در سالن ها و آرایشگاه ها بسیار متداول تر می باشد.
 • خرابی موتور ماشین اصلاح: در ماشین های اصلاح چینی خرابی موتور بسیار زیاد می باشد و با توجه به گران شدن ماشین های اصلاح، تعویض آن مقرون به صرفه نمی باشد و می بایست موتور آن تعویض شود.
 • خرابی در برد ماشین اصلاح: برد های ماشین اصلاح بسیار حساس می باشد و تعمیرات برد آن نیز به همین صورت است.
 • خرابی کابل ماشین اصلاح: درست کردن کابل زیاد بصرفه نمی باشد زیرا امکان خرابی دوباره است ولی تعویض کابل ماشین اصلاح زیاد انجام می شود که بر اثر کشیدگی رخ می دهد.
 • خرابی بر روی دکمه های ماشین های اصلاح: ترمیم دکمه ها روی ماشین اصلاح یا تعویض آن نیز جز خرابی ها می باشد.
 • کندی دستگاه ریش تراش: کند شدن دستگاه نیز جز خرابی ها می باشد.
 • خرابی در چرخ دنده ماشین های اصلاح: چرخ دنده های موزر بعد از مدتی استفاده خراب شده یا خوب کار نمی کند که نیاز به سرویس یا تعویض دارد.
 • خرابی در تیغه های ماشین های اصلاح: تیغه های ماشین اصلاح بعد از مدتی کند شده و نیاز به تعمیر دارد.
 • علت روشن نشدن ریش تراش: مواردی زیادی احتمال دارد تا ماشین ریش تراش روشن نشود.
 • سر و صدای ماشین های اصلاح: این خرابی بیشتر برای سالن ها و ارایشگاه ها می باشد که پس از مدتی از استفاده آن ماشین های اصلاح به سر و صدا می افتد و به اصطلاح ماشین گاز می گیرد.

چگونه عمر ماشین اصلاح را طولاتی تر کنیم؟

دستگاه های برقی دارای عمری می باشد ولی در صورتی که زیاد استفاده شود نیاز به سرویس های مرتب می باشد. ولی طبیعتا یک سری اصول عمر ماشین اصلاح را طولانی تر می کند و نیاز به تعمیر ان نمی باشد.

بهتر است هر بار بعد از استفاده از ریش تراش، ریش تراش با یک برس مخصوص یا مسواک تمیز شود، ایم کاز زنگ زدگی احتمالی دستگاه جلوگیری می کند. سعی کنید دستگاه ماشین اصلاح را در کیف نگهداری کنید تا سیم آن و خود دستگاه ضربه ای وارد نشود و در صورتی که ماشین ریش تراش داغ کرد به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید و بزارید خنک شود، به صورت مرتب تیغه ها را روغن کاری کنید و از خرابی تیغه ها جلوگیری می شود.

دوره آموزش ماشین اصلاح

نحوه تشخیص خرابی قبل از تعمیرات ماشین اصلاح

90 درصد از خرابی ها ماشین های اصلاح را می توانید شناسایی و درست کنید، به عنوان مثال در صورتی که ماشین اصلاح شما برقی می باشد و اگر کار نمی کرد در ابتدا باید به سراغ باتری ها ان بروید و بعد پریز برق، اگر ماشین اصلاح کند کار می کرد یا سرو صدای زیادی تولید می کرد می بایست حتما تمیز شود و روغن کاری انجام شود.

آموزش تعمیرات ماشین اصلاح

با توجه به توضیحاتی که داده شد خیلی راحت متوجه شدید که آموزش تعمیرات ماشین اصلاح از لحاظ بازار کار و درآمد عالی می باشد و در صورتی که چندین مشتری ثابت داشته باشید دیگر نیاز به مشتری جدید نیست و دوره اموزش ماشین اصلاح( ریش تراش و موزر) در آموزشگاه بای مهر توسط اساتید کاربلد و با تجربه انجام می شود و بعد از گذراندن این دوره شما به راحتی وارد بازار کار می شوید و تیم بای مهر با توجه به قراردادهایی که با شرکت های تعمیرات در این زمینه دارد شما را معرفی می نماید.

انواع ماشین اصلاح( ریش تراش)

ماشین های اصلاح به دو دسته تقسیم می شوند.

 • ریش تراش با تیغ نوسانی 
 • ریش تراش با تیغ چرخشی 

شما در این دوره هر دو دسته را یاد می گیرید. 

سخن پایانی 

آموزشگاه بای مهر این افتخار را دارد که اولین آموزشگاه است که بصورت تخصصی آموزش تعمیرات ماشین اصلاح را ارائه می دهد و دارای پشتیبانی مادام العمر نیز می باشد یعنی شما نگرانی بابت بروز شدن دستکاه های اصلاح ندارید زیرا تعمیر بیشتر ماشین های اصلاح شبیه به هم می باشد ولی در صورتی که سوالی برای شما پیش بیاید استاد در کنار شما است.

آموزش اصولی + تلاش و پشتکار + صبر = تعمیرکار متخصص 

 

1 نظر در “آموزش تعمیر ماشین اصلاح (ریش تراش موزر)

 1. جلال دَناک گفت:

  سلام و خداقوت،آدرس که ظاهرا ندارید،موکن ها هم حزء ماشینهای اصلاح هستند،تعمیر اونها رو هم آموزش میدین؟طول مدت دوره چند ساعته؟هزینه اش چقدره؟یه آموزشگاه معمولا همه اینا رو توضیح میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *