آموزش برق خودرو به صورت عملی و تخصصی اهمیت زیادی دارد، زیرا برق خودرو از مهمترین و حساس ترین زیر رشته های مکانیک خودرو میباشد. در صورت اشتباه در عیب یابی برق خودرو و تعمیر آن باعث میشود تا صاحب خودرو هزینه های زیادی محتمل شود. این حرفه نیاز به آموزش تخصصی و کسب مهارت دارد. آموزش این حرفه شامل دو بخش آموزش برق خودرو درجه 2 و آموزش برق خودرو درجه 1 میباشد. کاراموزان مبتدی نیاز است تا ابتدا در دوره برق خودرو درجه 2 شرکت کنند و سپس دوره ی برق خودرو درجه یک را بگذرانند. با گذراندن این دوره میتوانید وارد بازار کار این رشته ی پولساز شوید.

آموزش برق خودرو

دوره آموزش برق خودرو

علاقمندان به شرکت در دوره آموزش برق خودرو بعد از پایان دوره برق خودرو  توانایی بررسی ایرادات مربوط به برق خودرو را بدست می آورند و میتواند این ایرادات را به راحتی تعمیر کنند و به راحتی وارد بازار کار شوند و کسب و کار خود را راه اندازی کنند. در این دوره کاراموز علاوه بر آموزش تئوری مباحث برق خودرو به صورت عملی در کارگاه های مجهز کار عملی انجام میدهد و به امور مربوط به برق خودرو مسلط میشود.

ذکر این نکته ضروری است که دوره صفر تا صد آموزش برق خودرو باید به صورت تخصصی و حرفه ای برگزار شود. زیرا بعد از پایان دوره کاراموز باید بتواند به راحتی همه ی ایرادات مربوط به برق خودرو را عیب یابی و تعمیر کند و در این زمینه و آینده شغلی خود موفق باشد. 

بعد از پایان دوره در صورت بر خود با مشکلی در کار میتوانید از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه بای مهر با تماس با اساتید برجسته و خبره استفاده کنید  و برای دریافت مدرک با شرکت در آزمون فنی حرفه ای و قبولی در این آزمون مدرک فنی حرفه ای و بین المللی دریافت میکنید و میتوانید به عنوان رزومه کاری و برای مهاجرت از این مدرک استفاده کنید. 

آموزش برق خودرو درجه 2

دوره برق خودرو در جه 2 دوره ی مقدماتی برق خودرو میباشد. کاراموزان مبتدی که هیچ پیش زمینه ای در مورد برق خودرو درجه 2 ندارند نیاز است اول این دوره را بگذرانند. در این دوره سیم کشی برق خودرو، نقشه ی خوانی، عیب یابی مدارات الکتریکی، باتری سازی، استارت، دینام، تعمیر کولر و بخاری خودرو و مقدماتی از دیاگ خودرو آموزش داده میشود. برای متخصص شدن در حرفه ی برق خودرو نیاز است تا در کلاس های آموزش برق خودرو درجه 1 نیز شرکت کنید.

آموزش دوره برق خودرو

آموزش برق خودرو درجه 1

در این دوره کاراموزان بربق خودرو را به صورت تخصصی تر فرا میگیرند. افرادی که علاقه مند به فعالیت در زمینه ی تعمیرات ایسو خودرو هستند میتوانند در این دوره شرکت کنند و در زمینه ی تعمیرات ایسو خودرو فعالیت کنند. در این دوره مواردی چون تعمیرات تخصصی ایسو، نصب ضبط و باند خودرو، دزدگیر خودرو و جی پی اس، تعمیر آینه برقی و صندلی برقی، نقشه خوانی تخصصی خودرو، کار با دیاگ و تعمیرات تخصصی دیاگ آموزش داده میشوند. کاراموزان با گذراندن این دوره به طور کامل بر همه ی موارد برق خودرو متخصص می شوند و میتوانند انواع مشکلات مربوط به برق خودرو را عیب یابی و تعمیر کنند.

بازار کار برق خودرو

بازار کار شغل برق خودرو بسیار پر رونق میباشد. زیرا در شرکت ها و جاهای مختلفی در زمینه های مختلفی میتوانید مشغول به کار شوید که در ادامه چند مورد را معرفی مینمائیم.

  •  به عنوان نصاب صفحه کیلومتر و نصاب سیستم صوتی خودرو مشغول به کار شوید.
  •  در شرکت‌ها و کارخانه‌ها برای تعمیر خودرو ها میتوانید استخدام شوید.
  • استخدام در شرکت های خودروسازی
  • فعالیت در حوزه ی سیم کشی خودرو
  • کار در گاراژ مکانیکی و برق خودرو
  • کار در نمایندگی های خودرو به عنوان برقکار خودرو
  • فروشگاه و لوازم برقی و یدکی خودرو راه اندازی کنید
  • گرفتن نمایندگی تعویض و تعمیر باتری خودرو
  • گرفتن نمایندگی فروش انواع باتری‌ها و باطری سازی

آموزش برق خودرو درجه 2

درآمد برقکار خودرو

درآمد شغل برق خودرو مقدار مشخصی ندارد. این مبلغ بسته به میزان مهارت و تخصص و حوزه ی کاریتان دارد. از عوامل موثر دیگر در تعیین میزان درامد این رشته میزان فعالیت شما در این رشته میباشد. یعنی میتوانید در کنار کار باطری سازی فروشگاه فروش باطری راه اندازی کنید و از این طریق نیز کسب درامد کنید. یا در زمینه نصب سیستم صوتی خودرو فعالیت کنید و تمامی تجهیزات مربوط به آن را نیز خود به مشتری بفروشید و از این طریق نیز سود کسب کنید. درامد برقکار خودرو حدودی بین 4 تا 7 برابر وزارت کار میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *