دارندگان تلفن همراه مخصوصا تلفن های هوشمند در گذر زمان ممکن است صدای آن ها ضعیف شود. اما علت ضعیف شدن صدای گوشی چیست؟ دلایل متنوعی مبنی بر ضعیف شدن گوشی همراه وجود دارد. که با تعمیرات ساده می توانید آن را رفع عیب نمایید.از علل ضعیف شدن صدای گوشی می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

  • کم کردن صدا از تنظیمات موبایل.
  • مسدود شدن اسپیکر یا بلندگو به وسیله ی گرد و غبار.
  • آپدیت نبودن برنامه ی موبایل.
  • خراب شدن کلید های تنظیم صدا.
  • در آب افتادن و خیس شدن تلفن همراه.
  • بروز مشکل در اسپیکر اصلی موبایل.
  • مشکل در لوازم جانی های متصل به موبایل.

موارد بالا و بسیاری موارد دیگر می تواند از جمله دلایل کم شدن صدای تلفن همراهتان باشد، که ما قصد داریم چند مورد را به اختصار برای شما توضیح دهیم.

یادگیری آموزش تعمیرات موبایل بهترین راه حل برای رفع تمامی مشکلات از جمله ضعیف شدن صدای گوشی در انواع گوشی‌های موبایل است.

لوازم جانبی که متصل به موبایلتان است را چک کنید.

گاهی از لوازم جانبی هایی مانند: هندزفری، هدفون یا هندزفری های بلوتوثی استفاده کنید. اگر در هر یک از این قطعات مشکلی ایجاد گردد ممکن است صدایی که شما دریافت می کنید، کاملا ضعیف باشد. لذا برای رفع چنین مشکلی توصیه می کنیم جهت عیب یابی یا تعمیر لوازمات جانبی موبایل خود اقدام نمایید.

نرم افزار های موبایل خود را بررسی کنید.

برای یافتن علت ضعیف شدن صدای گوشی نرم افزارهای نصب شده روی گوشی موبایلتان را چک نمائید. برخی از نرم افزارهایی که بر روی موبایلتان نصب می کنید، ممکن است موج آسیب زدن به موبایلتان شود. که در برخی مواقع میکروفون و اسپیکر دستگاه را درگیر می کند. در این صورت صدای گوشی شما ضعیف خواهد شد.

تنها با حذف نمودن نرم افزار مربوطه می توانید این مشکل را رفع نمایید. اگر در صورت انجام این کار باز هم مشکل رفع نشد باید برای ریست فکتوری اقدام نمایید.

وجود گرد و غبار در اسپیکر موبایل علت ضعیف شدن صدای گوشی

هنگامی که از محافظ برای موبایل استفاده نمی کنید و موبایلتان دائما در معرض گرد و غبار قرار دارد، ممکن است به مرور زمان اسپیکر دستگاه خراب شده و صدای آن ضعیف گردد. تنها راه رفع این مشکل باید به وسیله الکل و وسایل مربوط به این کار اسپیکر را تمیز نمایید. در ضمن اگر خودتان از عهده این کار برنیامدید توصیه می کنیم این کار را به یک تعمیرکار حرفه ای موبایل واگذار نمایید. در غیر این صورت ممکن است آسیب های جدی به اسپیکر موبایلتان وارد گردد و قابل تعمیر نباشد.

گارد یا محافظ موبایل خود را چک کنید

زمانی که از گارد های بسیار ضخیم استفاده می نمایید ممکن است جلوی اسپیکر را گرفته و موجب کم شدن صدای اسپیکر گردد. در این صورت تنها با تعویض قاب موبایل مانع را برداشته و مشکل را رفع نمایید.

مشکلات سخت افزاری عامل اصلی ضعیف شدن صدای گوشی

ممکن است موبایلتان دچار ضربه شده و یا با یک جسم سخت برخورد کند، که در این صورت اگر برخورد دستگاه به اسپیکر باشد ممکن است اسپیکر آسیب دیده و دچار خرابی گردد. در این صورت تنها با تعویض قطعه ی آسیب دیده می توانید مشکل را رفع نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *