علت بوی گاز پکیج دیواری چیست؟ سوالی پر تکرار می باشد که قصد داریم در این مقاله به آن پاسخ دهیم. بوی گاز پکیج دیواری یکی از مسائل مخاطره آمیزی است، که بلافاصله باید بررسی عیب یابی و رفع شود. چرا که این مسئله بخاطر استفاده پکیج در محیط های سر پوشیده و درب بسته مانند آشپزخانه منازل مسکونی باعث انفجار و آتش سوزی خواهد شد.
در پکیج های دیواری دلایل زیادی می تواند باعث نشت گاز و استشمام بوی آن شود، که در اینجا به بررسی و رفع برخی از دلایل می پردازیم. 

با گذراندن یک دوره کامل آموزش تعمیرات پکیج قادر به رفع تمامی ایرادات مربوط به پکیج های دیواری در برندهای مختلف خواهید بود.

اتمام عمر مفید پکیج و قدیمی شدن آن

یکی از رایج ترین دلایل نشت گاز در پکیج های دیواری بخاطر طول عمر اتصالات پکیج های قدیمی می باشد، که با عوض کردن این اتصالات این مشکل رفع می شود. با قدیمی تر شدن پکیج ممکن است در اتصالات بروز مشکل مشاهده شود. در این صورت کافی است تنها با تعویض اتصالات در صدد رفع این مشکل برآیید.

مشکل در شیر برقی دلیل بوی گاز

یکی از قسمت های بسیار مهم در پکیج شیر برقی می باشد. شیر برقی موظف است که فشار پکیج را تنظیم نماید. به همین منظور کاملا واضح است اگر این قطعه دچار مشکل گردد پکیج دچار نشتی گاز گردیده و بوی گاز کاملا ملموس خواهد بود.

در این باره باید به شما هشدار دهیم که بررسی سلامت این قطعه کار هر فردی نیست. حتما و لزوما این قطعه باید توسط یک نیروی ماهر و متخصص چک گردد. پس از این که شلنگ ها و اتصالات را بررسی نمودید و مشکلی دریافت نکردید. به سرعت به سراغ شیر برقی روید و به سرعت برای رفع مشکل اقدام نمایید.

گرفتگی لوله ها و دودکش علت بوی گاز پکیج دیواری 

یکی دیگر از عواملی که می تواند در پخش شدن بوی گاز از پکیج موثر باشد، گرفتگی لوله ها یا دودکش می باشد. زمانی که لوله ها دچار گرفتگی می شوند گاز هایی که باید از دودکش و لوله ها خارج گردد، ناگزیر گاز ها به داخل برگشته و موجب نشت گاز و بوی گاز در پکیج می گردد.

سوخت ناقص گاز از عوامل مهم در علت بوی گاز در پکیج

زمانی که متوجه سوخت ناقص گاز در پکیج شدید می بایست به سراغ مشعل بروید. از احتمالات بروز مشکل در مشعل ها می توان به وجود آلودگی یا چربی در مشعل اشاره نمود.

آلودگی یا چربی ها موجب می شوند که سوخت به صورت ناقص اتفاق بی افتد و در نهایت بوی دود یا گاز از پکیج خارج می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *