امروزه موبایل عضو جدا نشدنی زندگی همه ی مردم دنیا می باشد؛ زیرا این وسیله ی جادوئی با امکانات پیشرفته ای که برای کاربران خود مانند: دوربین، چراغ قوه، موزیک پلیر و… فراهم نموده، نیاز کاربران را برای حمل این وسایل برطرف کرده است؛ همین امر سبب میگردد تا همواره تعداد کاربرانی که از موبایل استفاده می کنند افزایش یابد. استفاده ی روزمره از تلفن های همراه سبب خرابی آن ها میگردد؛ پس همواره به متخصص تعمیرات موبایل برای تعمیر گوشی های آسیب دیده نیاز میباشد.
آموزش تعمیرات موبایل یکی از رشته های پرطرفدار است که اکثر افراد برای مهاجرت و داشتن شغل خارج از ایران به این حرفه وارد میشوند. بعد از یادگیری تعمیرات موبایل به صورت تخصصی دغدغه ی این افراد گرفتن مدرک فنی حرفه ای و بین المللی می باشد.
چگونه مدرک بین المللی تعمیرات موبایل بگیریم؟ این سوالی است که ذهن افرادی که قصد مهاجرت با مدرک تعمیرات موبایل به خارج از کشور دارند را به خود مشغول نموده است؛ برای پاسخ به این سوال در ادامه مطلب همراه ما باشید.

انواع مدرک آموزش تعمیرات موبایل

مدارک تعمیرات موبایل در انواع مختلفی از جمله مدرک فنی حرفه ای، رسمی و بین المللی و مدرک آموزشگاه صادر میگردند. هر کدام از مدارک ذکر شده با توجه به اینکه از چه سازمانی دریافت میگردند دارای اعتبار و مزایای خاصی می باشند.

مدرک فنی حرفه ای آموزش تعمیرات موبایل

توسط سازمان فنی حرفه ای با قبولی در آزمون برای کاراموزان صادر می گردد و قابل اعتبار برای ارائه به شرکت های دولتی و غیر دولتی و رزومه برای مهاجرت می باشد.

مدرک رسمی بین المللی تعمیرات موبایل

معتبرترین و بهترین مدرک در داخل و خارج از کشور مدرک فنی حرفه ای و بین المللی رسمی دارای کد ثبتی و قابل استعلام میباشد و برای مهاجرت نیاز است تا مدرک رسمی و بین المللی دریافت نمائید.

مدرک آموزشگاه تعمیرات موبایل

این مدرک بعد از پایان دوره توسط آموزشگاه و به امضای مدیر صادر می گردد. مدرک آموزشگاه برای بعضی از شرکت ها قابل قبول می باشد، برای مهاجرت مناسب نمیباشد اما در کنار سایر مدارک به عنوان رزومه قابل استفاده است.

نحوه دریافت مدرک بین المللی تعمیرات موبایل

چگونه مدرک بین المللی تعمیرات موبایل بگیریم؟ مراحل دریافت مدرک رسمی و بین المللی تعمیرات موبایل به شرح زیر می باشد.

  • پیدا کردن آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی حرفه ای و با سابقه در زمینه آموزش تعمیرات موبایل 
  • امکان معرفی کاراموز توسط آموزشگاه به سازمان فنی حرفه ای برای اخذ مدرک فنی حرفه ای
  • شرکت در دوره آموزشی مربوط به تلفن همراه 
  • پیدا کردن تسلط کافی و کامل به تمامی مباحث تئوری و عملی تعمیرات گوشی موبایل
  • معرفی به سازمان فنی حرفه ای برای آزمون نهایی تعمیرات تلفن همراه
  • شرکت در آزمون تئوری تعمیرات گوشی تلفن همراه در سازمان فنی حرفه ای
  • اخذ نمره قبولی در آزمون تئوری
  • شرکت در آزمون عملی و اخد نمره قبولی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *