هنگامی که سوکت شارژ خراب می شود باید به سرعت به دنبال تعمیر آن باشیم. زیرا این امر از آن دسته از مشکلاتی می باشد که نمی توان نسب به تعمیر آن تعلل نمود. زیرا نیاز به شارژ باتری یک نیاز مبرم می باشد. علت خرابی سوکت شارژ بسیار متفاوت است و دلایل متفاوتی دارد. ما در این مقاله قصد داریم علل مختلف خرابی سوکت شارژ و علائم خرابی آن را برای شما توضیح دهیم.

لذا اگر به دنبال راه حل فوری برای حل مشکلات مربوط به سوکت شارژ می باشید، توصیه می نماییم این مقاله را تا انتها مطالعه یا در کلاس‌های آموزش تعمیرات موبایل شرکت نمایید.

چرا سوکت شارژ خراب می شود؟

همانطور که اشاره نمودیم دلایل زیادی موج خراب شدن سوکت شارژ می شود. یکی از مهمترین و رایج ترین دلایل بروز این امر عدم مراقبت و عدم استفاده ی صحیح از موبایل می باشد. دلایلی دیگری که موجب رخ دادن این اتفاق می باشد به شرح ذیل است:

  • استفاده از شارژ های فیک یا اصطلاحا ها کپی
  • صحیح وارد نکردن شارژر به موبایل
  • خیس شدن سوکت یا ورود آب سوکت شارژ
  • ورود گرد و غبار به سوکت موبایل
  • استفاده از کابل های متعدد و غیر اصلی
  • بروز مشکل در آی سی شارژ موبایل
  • بروز مشکل در باتری موبایل
  • فرسوده شدن سوکت شارژ
  • ضربه وارد شدن و سقوط موبایل از طرف سوکت علت خرابی سوکت شارژ می‌باشد.

علائم خرابی سوکت شارژ گوشی

علائم بسیاری می تواند نشان دهنده ی خرابی سوکت شارژ موبایل شما باشد. اما چند مورد شایع می باشد که برای شما توضیح خواهیم داد.

شارژ نشدن موبایل با هیچ شارژری

اگر موبایلتان را با هر شارژری امتحان کردید و متوجه شدید که شارژ نمی کند اطمینان می دهیم که سوکت شارژتان خراب شده است. در این صورت به سرعت تنها باید به یک تعمیرکار موبایل مراجعه نمایید.

قطع و وصل شدن شارژر هنگام متصل بودن به شارژ

اگر موبایلتان را به شارژر متصل کردید و شروع به شارژ کردن و متوجه قطع و وصل شدن آن شدید، باید بگوییم شارژرتان خراب است یا ایراد از سوکت شارژتان می باشد. برای تست کردن این که مشکل از شارژر است یا سوکت شارژ، کافی است شارژرتان را به گوشی دیگری متصل نمایید. اگر موبایل شارژ گردید و قطع و وصل نشد در این صورت مشکل از سوکت شارژ شما می باشد.

متصل شدن و شارژ نشدن

گاهی ممکن است شارژر را به موبایل متصل نموده و علامتی هم مبنی بر این که تلفن در حال شارژ است را مشاهده کنید. اما پس از مدت متوجه شوید که موبایل شارژ نشده است. در این صورت به احتمال بسیار زیاد مشکل از شارژتان می باشد. همچنین احتمال اینکه از سوکت باشد بسیار کم است. اما در این حالت نیز به شما توصیه می کنیم ابتدا شارژر خود را تست نمایید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. در غیر این صورت احتمالا مشکل از سوکت می باشد و باید برای رفع مشکل آن اقدام نمایید.

شارژ شدن گوشی تنها در یک زاویه

گاهی برای ما مخصوصا در گوشی های قدیمی پیش آمده است که موبایلمان تنها در یک زاویه خاص شارژ می کند. به این منظور که مثلا تنها موبایلمان در یک حالت خاص و به یک سو شارژ می کند. که در این صورت باید هشدار دهیم که سوکت شارژتان در حال خراب شدن است. در این مرحله احتمالا بتوان سوکت شارژ را تعمیر کرد اما در صورت بروز مشکل جدی تر نمی توان آن را تعمیر کرد. لذا تنها باید برای تعویض آن اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *