وصل نشدن گوشی به اینترنت یکی از معضلاتی است که تقریبا تمامی افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. این مشکل می تواند در کارهای روزمره ما اخلال ایجاد کند. همچنین اینترنت یکی از ملزوماتی است که اکثر افراد از آن برای کارهای ضروری یا غیر ضروری خود استفاده می کنند. حال با این وجود دنیای بدون اینترنت را حتی برای لحظه ای نمی توانیم تحمل کنیم و تمامی امورات افراد با مشکل مواجه خواهند شد.
دلایل متعددی می تواند موجب شود که تلفن شما اینترنت به متصل نشود یا در مواقعی مشاهده خواهید کرد که اینترنت تلفنتان متصل است اما هیچ صفحه ای باز نمیکند. مشکلاتی از این قبیل در دارندگان تلفن هوشمند بسیار گزارش شده است و می تواند مشکلی بسیار آزاردهنده باشد.
لذا در این مطلب قصد داریم شما را با راهکارهای وصل نشدن گوشی به اینترنت آشنا نماییم. به شما توصیه می کنیم اگر به دنبال حل کردن این مشکل طاقت فرسا هستید تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید.

آموزش تعمیرات موبایل

چرا اینترنت گوشی سامسونگ وصل است ولی کار نمی کند؟

گاها پیش آمده است که متوجه شده باشید که اینترنت موبایلتان روشن و متصل است اما کار نمیکند. یا به عبارتی نمی توانید چیزی سرچ، دانلود یا آپلود کنید. در این صورت احتمالاتی وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود.

 • تمام شدن بسته اینترنتی که در این صورت می بایست برای خرید بسته اقدام نمایید.
 • ممکن است موبایلتان هنگ کرده باشد در این صورت یک بار تلفنتان را راه اندازی مجدد کنید.
 • اگر حالت پروزاز موبایلتان روشن است، آن را خاموش کنید.
 • حتما در تنظیمات موبایل حالت درست شبکه یعنی 2G / 3G / 4G Auto را انتخاب نمایید.
 • اگر از دوسیم کارت موبایل خود استفاده می کنید تنظیمات شبکه را بر روی سیم کارت دارای اینترنت قرار دهید.
 • سیم کارت را خارج کرده و دوباره وارد نماید.

در نهایت اگر تمامی موارد بالا را انجام دادید و رفع مشکل نشد می توانید به مراکز خدمات شبکه مراجعه نموده و برای رفع مشکل خود اقدام نمایید.

دلیل اینکه اینترنت وصل است ولی صفحه باز نمی شود؟

در صورتی که اینترنتتان وصل است اما هیچ صحفه ای برایتان باز نمی شود، در این امر چندین حالت اتفاق افتاده است. مورد اول اینکه حافظه کش شما پر شده است و باید به تنظیمات تلفنتان یا برنامه مربوطه روید و حافظه کش را پاک کنید. پس از این انجام این مرحله متوجه خواهید شد که بلافاصله بعد اینترنتتان متصل و صفحه باز خواهد گردید.

مورد دوم از دلیل اینکه اینترنت وصل است ولی صفحه باز نمی شود می تواند از کار افتادن پروکسی ها باشد. شما می توانید با تعویض پروکسی در صدد رفع این مشکل برآیید.

مورد سوم می تواند بروز مشکل در آنتی ویروس یا عدم آپدیت بودن آن می باشد. با تعویض یا آپدیت کردن آنتی ویروستان می توانید این مشکل را به آسانی حل نمایید.

مشکل اتصال به اینترنت در آیفون

می توان گفت مشکلاتی که در اتصال به اینترنت برای گوشی های آیفون به وجود می آید تقریبا با الباقی تلفن های همراه یکسان است. اما برخی از مواردی که بیشتر دارندگان آیفون به آن اشاره نموده اند به شرح ذیل می باشند.

راهکارهای وصل نشدن گوشی به اینترنت در گوشی ایفون

 • بروز هرگونه مشکل سخت افزاری می تواند موجب عدم اتصال اینترنت باشد.
 • مشکلات نرم افزاری در آیفون می تواند موجب عدم اتصال به اینترنت گردد.
 • عدم آپدیت بودن آیفون می تواند از دیگر دلایل عدم اتصال آن به اینترنت باشد.
 • می توانید با ری استارت کردن آیفونتان درصدد رفع مشکل برآیید.
 • وی پی ان پروفایل های روی آیفون خود را پاک کنید.

و در نهایت اگر یکایک اقدامات مذکور را انجام داده و به نتیجه نرسیدید، توصیه می کنیم که تنظیمات اینترنت آیفون خود را ریست نموده و مجددا آن را تنظیم نمایید. در صورت حل نشدن مشکل می توانید به نمایندگی آیفون مراجعه نموده مشکلات مربوط به اینترنت تلفنتان را حل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *