برای مکانیک شدن راه های گوناگونی پیش روی شما است. شغل های فنی نظیر شغل مکانیک خودرو یکی از مشاغلی است که با کسب دانش و تجربه کافی می توانید در این حیطه درآمد بسیار بالایی کسب کنید. همچنین با توجه به این که خودرو های سبک و سنگین روز به روز در حال افزایش هستند، اکثر قطعات خودرو مصرفی می باشند. با توجه به توضیحات داده شده ممکن است قطعات مذکور گاها دچار آسیب یا مشکلاتی گردند، لذا شغل مکانیک خودرو می تواند یکی از مشاغل پرطرفدار در میان علاقه مندان به رشته های فنی باشد.
اما در این مقاله قصد داریم به سوال پرتکرار شما در خصوص اینکه چگونه یک مکانیک کار حرفه ای شویم؟ پاسخ دهیم. به همین منظور توصیه می کنیم برای یافتن پاسخ سوال خود تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید.

راه‌های مکانیک شدن

با روش های متفاوتی می توانید یک مکانیک حرفه‌ای شوید. چند مورد از این روش ها می تواند به شرح ذیل باشد.

چگونه یک مکانیک کار حرفه ای شویم؟؟؟

 • یادگیری آموزش مکانیک خودرو از طریق آموزشگاه های خصوصی 
 • یادگیری در دبیرستان و دانشگاه
 • یادگیری به صورت تجربی و شاگردی در انواع مغازه های مکانیکی
 • یادگیری تجربی در شرکت های ایران خودرو یا سایپا
 • یادگیری آنلاین و آموزش تصویری

همانگونه که پیش تر در مورد راه های یادگیری مکانیک صحبت نمودیم، با روش های متفاوتی می توانید صفر تا صد شغل مکانیک خودرو را بیاموزید. اما لازم به ذکر لازمه ی حرفه ای شدن در این شغل تنها کسب تجربه در انواع مغازه های مکانیکی می باشد. با کار کردن بر روی انواع خودرو می توانید بر تجربه و دانش خود افزوده و پس از یک دوره کوتاه جز یکی از حرفه ای ترین مکانیک های شهر یا منطقه خود باشید.

مدت زمان یادگیری مکانیک چقدر است؟

برای یادگیری مکانیک خودرو به صورت تجربی نمی توانیم زمان مشخصی را تعیین نماییم. اما اگر قصد دارید در آموزشگاه این حرفه را فرا گیرید، باید بگوییم حدودا از 6 تا 8 هفته باید زمان بگذارید. البته در برخی از آموزشگاه های موجود در تهران، می توانید در کلاس های فشرده آن شرکت نموده و به تمامی مطالب مربوط به مکانیک در فاصله زمانی کمتری تسلط یابید. همچنین در این آموزشگاه ها می تواند مدرک معتبر از فنی حرفه ای دریافت نموده و فورا مشغول به کار شوید.

انتخاب محل مناسب جهت راه اندازی تعمیرگاه خودرو

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند بر میزان درآمد شما تاثیر مستقیم داشته باشد، انتخاب یک مکان مناسب جهت راه اندازی تعمیرگاه خودو می باشد. عوامل متعددی می تواند در این امر موثر باشد و مکانی را که شما برای تعمیرگاه خود انتخاب می کنید را تبدیل به یک منبع درآمد عالی کند. از جمله عوامل مذکور می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

 • انتخاب یک مکان کم هزینه با اجاره کم تر.
 • انتخاب یک محل مناسب با داشتن جای حداقل سه خودرو.
 • نزدیک بودن به مغازه های فروش لوازم یدکی.
 • کم بودن تعداد رقبا در یک محله.
 • انتخاب یک جای مناسب با سقف بلند.
 • در محل هایی که تردد انواع خودروها، مانند کمربندی ها بیشتر است تعمیرگاه خود را راه اندازی کنید.

همانگونه که توضیح دادیم انتخاب یک مکان مناسب می تواند در کسب درآمد و بیشتر شدن درآمدتان بسیار موثر باشد. لذا توصیه می کنیم قبل از یافتن یک مغازه برای راه اندازی شغلتان، ابتدا موارد بالا را در نظر گرفته سپس برای راه اندازی آن اقدام نمایید.

فرصت مهاجرت با مدرک بین المللی تعمیرات مکانیک

با توجه به اینکه شغل مکانیک خودرو می تواند یکی از مشاغل عالی برای مهاجرت باشد، علاقه مندان به این رشته می توانند با اخذ مدرک بین المللی در این حرفه موجبات مهاجرت خود را فراهم نموده و در دیگر کشورها مشغول به کار شوند. با در دست داشتن مدرک بین المللی دو زبانه به آسانی می توانید به اکثر کشورها مهاجرت نموده و کسب و کار خود را راه اندازی نمایید. برای دریافت این مدرک می توانید به آموزشگاه های معتبر در پایتخت مراجعه نمایید. پس از اینکه آزمون تئوری و عملی آن را با نمره ی قبولی پشت سر گذراندید، سپس می توانید مدرک مربوطه را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *