حتما برای همه ی ما پیش آمده است؛ زمانی که در منزل بودیم و یا از سرکار برای دوش گرفتن قصد استفاده از آبگرم منزل را داشتیم، اما متوجه شدیم که پکیج بدون دلیل و ناگهانی خاموش شده است. این مسئله ی رایج در پکیج ها دلایل مختلفی دارد. در این مقاله علت خاموش شدن ناگهانی پکیج را مفصل برای شما توضیح میدهیم. تا شما با فهمیدن دلایل خاموش شدن ناگهانی و یهویی این وسیله ی کاربردی و مستقل بتوانید مشکل آن را برطرف کنید و روال عادی زندگی خود را طی کنید.

بررسی دلایل مختلف خاموش شدن ناگهانی پکیج

خاموش شدن پکیج ها میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از این دلایل بدون نیاز به ابزار خاص و تعمیرکار برطرف میشوند. برخی دیگر از علت های خاموش شدن پکیج ها برای رفع کردن آنها نیاز به تعمیر کار و متخصص در زمینه ی تعمیرات پکیج می باشد. اگر علاقمند به رفع مشکل پکیج خود هستید و به کارهای فنی علاقه دارید میتوانید در کلاس های آموزش نصب پکیج و تعمیرات آن شرکت کنید و این حرفه ی جذاب و تخصصی را فرا گیرید. با فراگیری این حرفه تخصصی علاوه بر تعمیر پکیج خود به عنوان شغل دوم یا حتی شغل اول از این حرفه کسب درامد کنید.

کم بودن فشار آب پکیج

عامل های بسیاری باعث میشود تا آب درون مدار دستگاه کم شود. مانند: ایراد در شیر پرکن پکیج، نشتی در مسیر، خرابی منبع و…

یکی از علت های خاموش شدن ناگهانی پکیج کم بودن فشار آب در مدار میباشد. در صورتی که فشار آب در مدار پکیج کمتر از 1/5 بار باشد پکیج خاموش میشود. برخی از پکیج ها دارای یک فشار سنج داخلی است. با بررسی این فشار سنج میتوانید فشار آب را بررسی کنید. چنانچه بررس کردید و فشار آب از 1/5 بار کمتر بود با باز کردن شیر پر کن پکیج آب مورد نیاز را تامین کنید و بلافاصله ببندید.

وجود هوا در مدار گرمایش پکیج

به جای آب در مدار گرمایش هوا وجود دارد و پکیج مقدار آب را نمیتواند تشخیص دهد و از حالت و عملکرد طبیعی خارج میشود و به جای آب هوا را در مدار به گردش در می آورد در نتیجه پکیج خاموش میشود. بالا بودن بیش از حد فشار در پکیج نشان دهنده ی وجود هوا در مدار گرمایش میباشد. راه حل برطرف کردن این مشکل هواگیری پکیج و رادیاتور قبل از شروع فصل زمستان میباشد.

پایین بودن فشار گاز پکیج

از دلایل دیگر خاموش شدن ناگهانی پکیج کم بودن فشار گاز ورودی به پکیج میباشد. زمانی که فشار گاز پکیج پایین باشد پکیج روشن نمیشود. در صورت ایجاد شعله پکیج مدام خاموش و روشن میشود.

تخلیه نشدن دود از پکیج علت خاموش شدن ناگهانی پکیج

علت های زیاد و مختلفی از جمله: درست نصب نشدن دودکش، ارتفای زیاد یا کم دودکش، محل نصب نامناسب دودکش و یا خرابی پرشر دود سبب بروز این مشکل میشود. دود به وجود امده از احتراق پکیج به وسیله ی دودکش و قطعاتی مانند پرشر دود و هوا از پکیج خارج میشوند. اگر ایرادی در این قسمت به وجود آمده باشد سنسور دود دستور روشن شدن را به برد پکیج ارسال نمیکند. کار کردن پکیج در این حالت خطرات جانی به همراه دارد.

وجود رسوب در مدار گرمایش پکیج

به علت وجود رسوبات در مدار گرمایش، لوله های رادیاتور دچار گرفتگی میشوند و این مسئله باعث خاموش شدن دستگاه میشود. در صورتی که وجود رسوب را در سیکل گرمایش تشخیص دادید، برای برطرف کردن این مشکل نیاز است تا پکیج را رسوب زدایی کنید. اگر خودتان در این زمینه تخصص دارید میتوانید این کار را انجام دهید. اما اگر تخصص کافی و لازم را ندارید نیاز است تا با یک تعمیرکار متخصص در این زمینه تماس بگیرید و از آن ها بخواهید که اینکار را برای شما انجام دهند. اگر علاقمند به شغل تعمیرات پکیج هستید میتوانید در کلاس های آموزش تعمیرات پکیج شرکت کنید.

خرابی ترموستات یا توقف ترموستات پکیج

ترموستات وظیفه ی اندازه گیری دما را دارد و ترموستات با توجه به اندازه گیری دما دستور روشن شدن پکیج را میدهد. اگر این قطعه خراب یا قدیمی باشد، پکیج خاموش میشود. جهت برطرف کردن این ایراد باید نسبت به تعویض ترموستات اقدام کنید.

خرابی الکترود یون پکیج

قطعه ی کوچکی که در پکیج برای تشخیص شعله کاربرد دارد الکترود نام دارد. زمانی که این قطعه خراب شود یا ایرادی پیدا کند، پکیج ناگهانی خاموش میشود. برای رفع نمودن این مشکل میتوانید سر الکترود را تمیز نمائید.

علت خاموش شدن پکیج بوتان

علت خاموش شدن پکیج بوتان نیز میتواند یکی از موارد فوق باشد. از آنجایی که تمامی برندهای مختلف پکیج برای ایجاد چرخه ی گرمایش از یک سیستم کلی بهره گرفته اند دلایل کار نکردن و خاموش شدن پکیج ها تقریبا یکسان است. تفاوتی که در پکیج ها وجود دارد، تفاوت در بردهای فرمان و دستورات اجرایی توسط اجزای پکیج می باشد. در بررسی علت خاموش شدن پکیج بوتان میتوانید موارد فوق را بررسی کنید و علت را پیدا کنید.

علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور

برای پیدا کردن علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور قبل از هر چیزی این نکته را در نظر بگیرید که در صورت بسته بودن آب گرم مصرفی یا تنظیم پکیج در حالت تابستانه و  اگر پکیج به حالت اتومات رفته باشد، دستگاه روشن نمی شود حتی اگر شمعک دستگاه روشن باشد. اما اگر عکس این موضوع باشد یعنی در صورت باز بودن آب گرم مصرفی و تنظیم پکیج روی حالت زمستانه، شمعک پکیج خاموش باشد، این مسئله نشان دهنده ی وجود ایراد و مشکلی در دستگاه است که باید علت را جست و جو کنید.

پکیج های ایران رادیاتور مدل های مختلفی دارد. مدل های دیجیتال آن دارای نمایشگر هستند که در صورت خاموش شدن پکیج کد خطا روی نمایشگر نمایش داده میشود از روی این کد شما میتوانید علت خاموش شدن پکیج را پیدا کنید. در مدل های آنالوگ از طریق چراغ چشمک زن روی بدنه ی پکیج میتوانید علت خاموش شدن و خطای پکیج ایران رادیاتور را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *