همه ی افرادی که از تجهیز پکیج برای تامین گرمایش محیط و آب گرم مصرفی استفاده می نمایند قطعا یکبار با مشکل خاموشی پکیج مواجه شدند. بروز ایرادات و مشکلاتی در قطعات پکیج ها سبب خاموشی پکیج ها می گردد. خاموش شدن پکیج دلایل مختلفی دارد. در این مقاله به بررسی علت خاموش شدن پکیج دیواری می پردازیم لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

جهت رفع انواع ایرادات مربوط به خاموش شدن پکیج دیواری و عیب یابی علت خاموش شدن پکیج دیواری در دوره آموزش تعمیرات پکیج شرکت نمائید.

بررسی علت خاموش شدن پکیج

بسیاری از مشکلاتی که در پکیج‌ها رخ می دهد توسط برد الکترونیک دستگاه به صورت کد خطا روی صفحه نمایش پکیج اعلام می شود. با توجه به کد خطا و با استفاده از دفترچه راهنمای دستگاه می توانید ارور های پکیج را رفع نمایید. 

رایجترین دلایل خاموشی پکیج موارد زیر میباشد. که در ادامه مطلب همه ی موارد را بررسی می نمائیم.

  1. خرابی پمپ پکیج
  2. هوا گرفتن مدار گرمایش
  3. مسدود شدن مدار گرمایش پکیج
  4. جوش آوردن پکیج
  5. عدم وجود آب کافی در پکیج
  6. کم بودن فشار گاز
  7. خرابی الکترود یون پکیج
  8. عدم تخلیه مناسب دود پکیج

خرابی پمپ پکیج دیواری

خرابی پمپ سیرکولاتور یا پمپ گردشی پکیج آب علت خاموش شدن پکیج دیواری می باشد. با کارکرد مداوم پمپ سیلکولاتور عملکرد پمپ ضعیف می گردد و بعد از مدتی پمپ از کار می افتد. از کار افتادن و سوختن پمپ سبب خاموش شدن پکیج دیواری می گردد. برای رفع این مشکل با اطمینان از سوختگی پمپ سیرکولاتور نسبت به تعویض آن اقدام نمائید.

نکته: دقت نمائید که خاموش و روشن مداوم دستگاه نشانگر ضعیف شدن پمپ سیرکولاتور می باشد.

وجود هوا در مدار گرمایش پکیج دیواری

وجود هوا از رایجترین مشکلاتی است که در سیستم گرمایش پکیج ها ایجاد می گردد. معمولا هوا گرفتگی در شروع فصل زمستان بروز می نماید. وجود هوا در مدار گرمایش پکیج ها از به گردش در آمدن آب در مسیر جلوگیری می نماید؛ همین امر سبب تشخیص کمبود آب توسط سیستم میگردد و درنتیجه باعث خاموش شدن دستگاه می گردد.

یکی از دلایل افزایش فشار زیاد درون پکیج ها، هوا گرفتگی در سیستم پکیج ها می باشد. جهت رفع مشکل هوا گرفتگی پکیج ها رادیاتورها را هوا گیری نمائید.

انسداد مدار گرمایش پکیج علت خاموش شدن پکیج دیواری

اگر در مسیر حرکت آب در مدار گرمایش دستگاه، اختلال یا ایرادی باشد، همچنین لوله ها گرفته و مدار گرمایشی مسدود باشد، پکیج خاموش می گردد. ایجاد رسوب در لوله ها به دلیل کاهش راندمان و کارکرد پکیج و عدم جریان مناسب آب در مدار پکیج سبب خاموشی پکیج میشود.

نبود آبی کافی در مدار پکیج

عواملی مانند خرابی منبع انبساط، خرابی شیر پرکن پکیج و نشتی باعث کاهش فشار آب درون دستگاه میگردد. نبود آب کافی در دستگاه سبب فعال شدن کلید نیم بار و خاموشی دستگاه پکیج می گردد. میزان فشار آب در پکیج‌ها اگر کمتر از 0.5 بار باشد، دستگاه روشن نمی شود.

خرابی الکترود یون پکیج علت خاموش شدن پکیج دیواری

وظیفه ی الکترود یون در پکیج تشخیص شعله می باشد. خرابی الکترود یون باعث عدم تشخیص شعله می گردد و در نتیجه پکیج خاموش می گردد. جهت رفع  این مشکل با یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص تماس بگیرید. تعویض این قطعه باید توسط تعمیرکار و متخصص تعمیرات پکیج صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *