موبایل به عنوان یک وسیله ی هوشمند ممکن است با مشکلات بسیاری مواجه گردد. اما یکی از مشکلاتی که بسیار شایع می باشد ری استارت شدن خود به خودی موبایل می باشد. علت ری استارت شدن گوشی به عوامل بسیاری بستگی دارد که قصد داریم با تک تک دلایل این مشکل شما را آشنا کنیم.

برای رفع انواع خطاهای مربوط به انواع گوشی‌های موبایل می‌توانید دوره آموزش تعمیرات موبایل بای مهر را طی کنید.

گرم شدن بیش از دستگاه از علل ری استارت شدن گوشی

یکی از شایع ترین علت ری استارت شدی گوشی گرم شدن بیش از حد موبایل می باشد. زمانی که شما از یک برنامه سنگین استفاده می کنید، یا موبایل شما ویروسی شده است ممکن است بیش از حد گرم شود که این امر موجب ری استارت شدن موبایلتان می شود.

در گوشی های هوشمند نیز زمانی که نور صفحه تا آخر باز است و به شبکه ی تلفن همراه متصل می شوید این اتفاق نیز رخ می دهد.

درست نبودن جایگاه باتری

این پدیده تنها در دستگاه هایی که قابلیت جدایی باتری را دارند اتفاق می افتد. در تلفن های هوشمندی که باتری آن ها را خودتان می توانید جدا کنید، ممکن است هنگامی شما اقدام به جا به جایی باتری می نمایید، باتری به درستی در جای خود قرار نگیرد و این امر موجب ریستارت شدن موبایلتان می گردد.

بروز خطا در سیستم عامل اندروید

در مواقعی که در سیستم عامل موبایل های اندرویدی خطایی رخ می دهد، موبایل برای جلوگیری از آسیب جدی به مادر بورد مجبور ری استارت کردن گوشی می شود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که به روز رسانی سیستم عامل موبایلتان به طور کامل انجام نشده است. در این حالت به شما توصیه می کنیم سیستم عامل تلفن همراه خود را در صورت امکان به آخرین نسخه به روز نمایید.

پر بودن حافظه داخلی از دیگر علل ری استارت شدن گوشی

 از دیگر علت های ری استارت شدن موبایل می توان به پر بودن حافظه داخلی اشاره نمود. اگر همه ی عواملی را که توضیح دادیم را چک نموده و نتوانستید مشکل را پیدا کنید، توصیه می کنم در نهایت حافظه داخلی تلفن همراهتان را چک نمایید. با خالی کردن حافظه ی کش موبایل تان خیلی از مشکلات را می توانید حل نمایید.

گیر کردن دکمه پاور

شاید باور نکردنی باشد اما گاهی گیر کردن دکمه ی پاور ممکن است موجب ری استارت شدم موبایل شود. اگر تلفنتان ضربه ی شدیدی خورده است احتمالا دکمه ی سوئیچ آن شکسته است. با تعویض دکمه ی پاور می توانید این مشکل را رفع نمایید.

به روز نکردن برنامه ی موبایل

اگر خیلی وقت است که برنامه های خود را آپدیت یا همان به روز رسانی نکرده اید، توصیه می کنیم در اسرع وقت نسبت به انجام این عمل اقدام نمایید. زیرا گاهی به روز رسانی نکردن برنامه ها موجب بد کار کردن یا کند شدن موبایلتان می شود. همچنین در مواقع حاد تر ممکن است تلفن همراهتان ری استارت شود. در این صورت تنها راه درمان آن به روز رسانی کردن تک تک برنامه های موبایلتان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *