شغل مکانیک خودرو و تعمیرات موبایل می تواند دوتا از شغل های بسیار پردرآمد در کشور ما باشد. خودرو و موبایل دو وسیله پرکاربرد هستند که امروزه تمامی افراد برای رفع نیازهای خود از آن ها استفاده بسیاری می کنند. لازم به ذکر اگر علاقه مند به شغل های فنی مانند تعمیرات خودرو می باشید لازم است که تجربه لازم و کافی را در این حیطه کسب نمایید. همچنین برای ورود به شغل تعمیرات موبایل نیز می بایست در آموزشگاه مربوط به این رشته ثبت نام نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید. یا می توانید با کار کردن در مغازه تعمیرات موبایل انواع قطعات موبایل را شناخته و سپس کسب و کار خود را راه اندازی نمایید.
همانطور که به چند مورد از ویژگی های شغل مکانیک خودرو و تعمیرات موبایل اشاره نمودیم، اکنون قصد داریم به بررسی تفاوت شغل مکانیک خودرو با تعمیرات موبایل بپردازیم. لذا توصیه می کنیم اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که کدامیک از این دسته شغل ها بهتر است و دارای درآمد بیشتری است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

آموزش مکانیک خودرو

آموزش تعمیرات موبایل

درآمد مکانیک خودرو بهتر است یا تعمیرات موبایل

مکانیک خودرو و تعمیرات موبایل هر دو از مشاغل پر درآمد هستند. اما باید بدانید هر دارای سختی متفاوتی است. برای اینکه بتوانید در هر یک از این شغل ها حرفه‌‌ای شوید، می بایست نکاتی را رعایت کنید. همچنیناگر می خواهید به درآمد مورد نظرتان برسید لزوما می بایست تجربیات بسیاری در انواع مغازه های تعمیرات موبایل و خودرو کسب کنید.

  • کسب اطلاعات و دانش کافی در آموزشگاه های سرتاسر پایتخت یا کشور
  • کسب تجربه کافی در انواع مغازه های تعمیرات موبایل یا تعمیرگاه های خودرو
  • یادگیری به صورت آنلاین از طریق ویدوکلیپ ها یا آموزش های تصویری آموزشگاه ها
  • یادگیری عملی و کار کردن مستقیم بر روی انواع خودرو و موبایل

همانطور که توضیح دادیم شما می توانید به آسانی در این دو شغل به سرعت وارد بازار کار شده و به درآمد های بسیار بالا برسید.

در ارتباط با مقایسه درآمد مکانیک خودرو و تعمیرات موبایل، باید بگوییم هردوی این شاغل در یک سطح هستند. شما در این دو شغل دارای رقبای بسیاری هستید اما جای نگرانی نیست با کمی کسب تجربه و به روز کردن اطلاعاتتان به آسانی می توانید دارای درآمدهای میلیونی شوید. 

با توجه به اینکه موبایل و خودرو هردو دارای قطعات مصرفی هستند. همچنین لوازم الکترونیکی مانند موبایل که دارای لوازم جانبی بسیاری زیادی است، می توانیم بگوییم ورود به این دو شغل می تواند آینده ای طلایی را برایتان رقم بزند.

مهاجرت با شغل مکانیک خودرو آسان تر است یا تعمیرات موبایل

تفاوت شغل مکانیک خودرو با تعمیرات موبایل از نظر مهاجرت

برای مهاجرت به کشورهای مختلف می بایست ابتدا در یکی از آموزشگاه مربوطه ثبت نام نماید. سپس تمامی آموزن های تئوری و عملی را با نمره ی مورد نظر آموزشگاه مذکور طی کنید. در نهایت می توانید اقدام به دریافت مدرک کنید. مدرکی معتبر که از سازمان فنی و حرفه ای صادر شده است. با در دست داشتن این مدرک می توانید به آسانی به فکر مهاجرت نیز باشید. همانطور که این دو شغل در ایران دارای طرفداران بسیاری است، بدیهی است که در خارج از کشور نیز به این دو شغل نیز نیازمند هستند. اما توصیه ما به شما این است که ابتدا تمامی مهارت های لازمه را کسب و سپس به مهارجت فکر کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *