حتما برچسب انرژی را بر روی تمامی لوازم خانگی مشاهده نموده اید. برچسب لوازم انرژی یک تکه برگه بر روی لوازم خانگی می باشد که بازدهی و مصرف انرژی را با انواع رنگ های سبز تا قرمز به نمایش گذاشته است. حال ممکن است این سوال برایتان پیش آید که برچسب انرژی لوازم خانگی چیست و چه اهمیتی دارد؟ در این مطلب تمامی اصطلاحات و نکات مربوط به برچسب انرژی را برای شما توضیح خواهیم داد.
برچسب انرژی دارای هفت رنگ که از طیف سبز پررنگ شروع شده و به قرمز ختم می گردد. هر یک از این رنگ ها نشان گر یک مصرف انرژی می باشد که هر یک را به صورت مجزا توضیح خواهیم داد.

علاقمندان به تعمیرات انواع لوازم خانگی برقی می‌توانند در کلاس‌های آموزش تعمیرات لوازم خانگی شرکت نمایند و تعمیرات ماشین لباسشویی، یخچال، ظرفشویی و … را فراگیرند.

برچسب انرژی لوازم خانگی چیست؟

همانطور که توضیح دادیم برچسب انرژی نمایان گر میزان مصرف برق و بازدهی دستگاه مورد نظر می باشد. همچنین بر روی این برچسب نوع دستگاه، برند یا شرکت مربوطه و همچنین شناسه‌ی نوع دستگاه درج شده است. و طبق توضیحات داده شده رنگ سبز یا A نشانگر بازدهی بسیار عالی با کمترین میزان مصرفی برق می باشد. اما رنگ قرمز یا حرف G نشانگر پرمصرف بودن دستگاه مربوطه می باشد.

اهمیت برچسب انرژی لوازم خانگی

مهم ترین نکته در خرید لوازم خانگی مشاهده‌ی بادقت در برچسب انرژی می باشد. زیرا با خرید یک دستگاه با بازدهی بالاتر نه تنها می توانید در مصرف برق صرفه جویی نمایید بلکه برچسب A نمایانگر ظاهری ایده آل، فضای خوب و عملکرد عالی نیز می باشد.

محاسبه‌ی برچسب انرژی لوازم خانگی چگونه است؟

برچسب انرژی لوازم خانگی با توجه به قوانین مربوط به همان کشوری که در آن تولید و توزیع می گردد طراحی می شود. همچنین متناسب با استاندارد های کشور مربوطه ساخته می گردد.

مواردی چون مقیاس ها و موارد مهم مورد آزمایش قرار گرفته و در نهایت اطلاعات مربوطه را بر روی برچسب انرژی درج می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *