ماشین ظرفشویی یکی از وسایل پر کاربرد در آشپزخانه می باشد. اگر ماشین ظرف شویی به درستی کار نکند یا به عبارتی با اخلال مواجه گردد، لزوما می بایست با یک متخصص ماهر مشورت گردد. زیرا دلایل خوب کار نکردن ماشین ظرفشویی به عوام متفاوتی بستگی دارد و تشخیص عدم درست کار کردن این وسیله‌ی پرکاربرد از عهده‌ی افراد عادی برنمی آید. اما چند نشانه در ماشین ظرف شویی نشان دهنده‌ی خرابی آن می باشد. که مختصرا هر یک را برای شما توضیح خواهید داد.

دلایل خوب کار نکردن ماشین ظرفشویی

همانطور که اشاره نمودیم موارد متفاوتی می تواند از دلایل خوب کار نکردن ماشین ظرف شویی باشد. مواردی مانند از کار افتادن برد کنترل اصلی، خرابی فیوز حرارتی، خرابی پنل کنترلی، خرابی درب ماشین ظرف شویی و بسیاری موارد دیگر که می تواند از جمله ادله مذکور باشد.

برای تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله ماشین ظرفشویی می‌توانید در کلاس آموزش تعمیرات لوازم خانگی شرکت نمائید. مدرک فنی حرفه ای و بین المللی دریافت کنید.

خرابی درب ماشین ظرف شویی

یکی از رایج ترین مشکلاتی که موجب می شود ماشین ظرف شویی روشن نگردد، خرابی درب ماشین ظرف شویی می باشد. همانطور که می دانید وسایلی مانند ماشین لباس شویی یا ماشین ظرف شویی حتما و لزوما می بایست درب آن ها به درستی بسته شود. اگر این امر به طور کامل صورت نگیرد، یا بروز مشکل در درب هر یک از این وسایل موجب روشن نشدن دستگاه می شود. لذا اگر چراغ های ماشین ظرف شویی شما روشن گردید اما شروع به کار نکرد می بایست برای تعمیر درب آن اقدام نمایید.

از کار افتادن تایمر ماشین ظرف شویی از دیگر دلایل درست کار نکردن آن

از دیگر دلایلی که موجب درست کار نکردن یا روشن نشدن ماشین ظرف شویی می گردد، خرابی یا بروز مشکل در تایمر این وسیله می باشد.
تایمر در این وسیله موظف است جریان برق را به سرتاسر دستگاه برساند. واضح است اگر در تایمر مشکلی ایجاد گردد، ممکن است جریان برق به برخی از قطعات دستگاه نرسیده و در نتیجه موجب درست کار نکردن آن شود.

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

از کار افتادن برد کنترل اصلی

یکی از قطعات بسیار مهم در وسایل برقی، برد کنترل اصلی می باشد. این قطعه‌ی حیاتی فشار برق بیشتر را به قطعات داخلی دستگاه می رساند. اگر برد کنترل اصلی موجب خطا یا ایراد شود ممکن است در دستگاه اتصالی به وجود آمده و ماشین ظرف شویی قادر به درست کار کردن یا روشن شدن نباشد.

خرابی پنل کنترلی

پنل کنترلی موظف است دستورات لازم را جهت درست کار کردن یک دستگاه به اجزای تشکیل دهنده‌ی آن دهد. اگر پنل کنترلی خراب شود، دستورات لازم ارسال نشده و موجب خلل در کارکرد ماشین ظرف شویی خواهد شد.

خرابی صفحه‌ی لمسی

در دستگاه هایی که دکمه های آن ها به صورت لمسی می باشد، احتمال خرابی در این دستگاه ها بسیار بالا می رود. زیرا برخی از این صفحات لمسی ضد آب نمی باشد و با نفوذ آب در این صفحات موجبات خرابی صفحه لمسی فراهم می گردد. برای تست کردن سالم بودن صفحه ی لمسی کافی است چندین بار بر روی صفحه ضربه بزنید. اگر هیچگونه عکس العملی دریافت نکردید باید بگوییم که صفحه لمسی خراب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *