خودروی های امروزی مجهز به سیستم ای سی یو می باشند. این سیستم فوق العاده که به عنوان مغز خودرو شناخته می شود، بسیار کاربردی نیز می باشد. دیاگ زدن خودرو موجب می شود که راحت تر مسائل و مشکلات مربوط به خودرو را بتوان عیب یابی کرد. با توجه به توضیحات داده شده دریافتیم که دیاگ خودرو شامل یک سیستم کاربردی جهت عیب یابی هر چه سریعتر آن می باشد. همچنین با دیاگ زدن می توانیم مشکلات برقی و کامپیوتر خودرو را نیز با سرعت بیشتری حل نماییم. لذا اگر هر گونه سوالی در ارتباط با ای سی یو یا دیاگ خودرو چیست ذهن شما را به خود مشغول کرده است، می توانید با مطالعه این مطلب به تمامی سوالات خود پاسخ دهید. توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله ما را یاری نمایید.

آموزش مکانیک خودرو
آموزش برق خودرو

منظور از دیاگ زدن خودرو چیست؟

دیاگ زدن خودرو بدان معنی است که کدهای نشان داده شده بر روی کامپیوتر خودرو، می تواند نشان دهنده عیوب جزئی و کلی در خودرو باشد. لازم به ذکر است نوع و مدل خودرو در دیاگ زدن آن بسیار موثر می باشد. اگر توجه نموده باشید، هنگامی که تعمیرکار خودرو قصد به دیاگ زدن خودروی شما را دارد، اولین سوالی که از شما می پرسد نوع و مدل خودروی شما می باشد.

انواع شیوه های دیاگ خودرو

دیاگ زدن خودرو روش های متفاوتی دارد. اما سه مورد از روش های مذکور  بسیار موسوم و رایج می باشد. در ادامه مطلب به انواع شیوه های دیاگ زدن خودرو می پردازیم.

  • دستگاه دیاگ با مانیتور مخصوص
  • دیاگ به واسطه برنامه های نصب شده بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر
  • دیاگ زدن به واسطه اپلیکیشن های تلفن های همراه هوشمند

دستگاه دیاگ با مانیتور مخصوص

این گونه از مانتیورها که به اندازه یک تبلت می باشند مستقیما بر روی خود خودرو هستند. این گونه از دیاگ ها بهترین نوع دیاگ می باشند و در عیب یابی های جزئی و کلی خودرو بسیار مفید می باشند.

دیاگ به واسطه برنامه های نصب شده بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر

روش دیگری نیز وجود دارد که برای دیاگ زدن خودرو استفاده می شود. برای استفاده از این روش می توانید از برنامه های موجود بر روی لپ تاپ یا کامپیوترتان استفاده کنید. پس از نصب این برنامه بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر مورد نظر می توانید در مرحله بعد آن را با استفاده از یک کابل لن به کامپیوتر خودرو نصب نموده و درصدد عیب یابی خودروی مورد نظر برآیید.

دیاگ زدن به واسطه اپلیکیشن های تلفن های همراه هوشمند

این روش از دیاگ زدن برای خودرو برای افرادی که قصد دارند خودشان در صدد عیب یابی خودروشان برایند، مناسب است. با توجه به این که امروزه اپلیکیشن های متفاوتی وجود دارد که می توانید با نصب آن خودرو خود را عیب یابی کنید، می توانیم به سهولت بگوییم که روش یکی از آسان ترین و در دسرس ترین روش های ممکن می باشد.

این روش یکی از به صرفه ترین و نیز اقتصادی ترین روش های دیاگ زدن خودرو می باشد. چرا که با استفاده از این روش مجبور به پرداخت هزینه های کلان جهت عیب یابی خودرویتان نیستید. و تنها با استفاده از تلفن همراه هوشمندتان می توانید به آسانی عیب خودرو خود را بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *