آبگرمکن ها از جمله وسایلی هستند که در تمامی منازل و اماکن قابل رویت می باشند. این وسیله های پرکاربرد گاها با مشکلاتی روبه رو می شوند. اما جای نگرانی نیست قطعاتی که در آبگرمکن ها به کار گرفته شده است، قابل تعمیر و تعویض می باشند. لذا با خراب شدن یا دچار عیب شدن آبگرمکنتان نگران نشوید زیرا می تواند با تعمیر قطعه ی مربوطه به راحتی آبگرمکن مانند روز اول شروع به کار می کند.
همانطور که می دانید این مطلب در مورد مشکلات رایج آبگرمکن و نکات عیب یابی آن می باشد. لذا توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

از آن جایی که تمام قطعاتی که در آبگرمکن یه کار رفته است کاملا مصرفی می باشد، باید در نظر داشته باشید با اتمام طول عمر یک قطعه ممکن است آبگرمکن خراب شده و نیاز به تعمیر داشته باشد. همچنین عدم سرویس به موقع آبگرمکن نیز موجب خرابی آن می گردد.

بسیار از موارد دیگر نیز می تواند دلیل خرابی آبگرمکن باشد که به اختصار به چند مورد از آن اشاره می نماییم.

خرابی سنسور حرارتی از مشکلات رایج آبگرمکن

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است برای آبگرمکن به وجود بیاید خراب شدن سنسور حرارتی آن می باشد. سنسور های حرارتی وظیفه ی تنظیم کردن دما را در یک درجه ی مشخص دارند، اگر سنسور دچار خرابی یا ترک یا هرگونه مشکل دیگری شود، آبگرمکن دیگر قادر به درست کار کردن نمی‌باشد. همچنین ممکن است آبگرمکن آب را بیش از حد گرم کند یا اصلا نتواند آب را گرم کند.

در این حالت می توانید با تمیز کردن سنسور حرارتی در صدد رفع ایراد آن برآیید. در غیر این صورت می بایست سنسور حرارتی را کاملا تعویض نمایید.

خاموش شدن خود به خودی آبگرمکن

از دیگر مشکلات بسیار رایج که معمولا با شکایت افراد از این مشکل همراه است خاموش شدن خود به خودی آبگرمکن می باشد. تصور کنید در سرویس یا حمام این اتفاق بسیار آزار دهنده برای شما رخ دهد، باید بگوییم حتی تصور کردن خاموش شدن آبگرمکن در چنین شرایطی بسیار سخت است.

برای جلوگیری از خاموش شدن آبگرمکن به نکات زیر دقت نمایید.

  • واشر یا دیافراگم آبگرمکن را چک نمایید.
  • فشار گاز یا فشار آب را چک نمایید.
  • چک کردن ترموکوپل از راه های جلوگیری از خاموشی آبگرمکن.
  • مشعل آب گرم کن را چک نمایید.
  • بالا بودن ارتفاع شمعک می تواند از جمله دلایل خاموشی آبگرمکن باشد.

گرم نکردن آب از دیگر مشکلات رایج آبگرمکن

میدانید یک آبگرمکن در صورتی مفید و با ارزش است که بتواند به درستی آب را گرم کند، در غیر این صورت وجودش در ساختمان کاملا بی ارزش می باشد. لذا با اقدامات ذیل می توانید همواره از آب گرم آبگرمکن استفاده نمایید.

  • سرویس به موقع آبگرمکن.
  • رسوب زدایی و جرم گیری به موقع آب گرمکن.
  • چک کردن دائمی دیافراگم آبگرمکن.

دیافراگم در آبگرمکن یک قطعه ی پلاستیکی می باشد. اگر در صورت سرویس کردن و رسوب زدایی آبگرمکن باز هم آب گرم نداشتید، پیشنهاد می کنیم نسبت به تعویض دیافراگم اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *