نصب دوربین مداربسته در کارخانه یا فروشگاه یا محیط مد نظر شما، خیالتان را از جهات مختلفی راحت میکند. دوربین مدار بسته مانند یک نگهبان متعهد بدون لحظه ای پلک زدن تمام لحظات را بدون کم و کاستی ضبط می کند. نصب دوربین مداربسته یکی از راهکارهای نظارتی و حفاظتی پرطرفدار و موفق است. نصب دوربین مداربسته شاید به طور 100 درصد از وقوع جرم جلوگیری نکند اما در کاهش آن نقش بسزایی دارد. در بیشتر مواقع سارقان با دیدن دوربین مدار بسته از سرقت منصرف میشوند و به کار گرفتن دوربین در کنار نگهبان در فروشگاه یا کارخانه و محیطی که نیاز به محافظت دارد. میتواند کنترل و امنیت آن محیط را تا حد زیادی بالا ببرد.

نصاب دوربین مدار بسته

آیا میدانید نصاب دوربین مداربسته چه وظیفه ایی دارد؟ وظیفه ی نصاب دوربین مداربسته، انجام پروژه ی مد نظر کارفرما یا مشتری با رعایت اصول استاندارد و متناسب با نیاز مشتری و محیط مدنظر با قیمت مناسب و رضایت بخش است. 

نصب دوربین مداربسته

ویژگی های نصاب دوربین مدار بسته

 • آگاهی و شناخت کامل از دوربین های مداربسته موجود در بازار
 • توانایی انتخاب دوربین مداربسته مناسب با محیط 
 • توانایی دادن مشاوره صحیح به مشتری یا کارفرما
 • توانایی انتخاب سیستم امنیتی مناسب با محیط
 • جمع کردن پروژه با قیمت مناسب
 • نصب اصولی و استاندارد دوربین مداربسته
 • داشتن صداقت و تعهد کاری
 • ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی

قیمت نصب دوربین مدار بسته

اگر فضایی که میخواهید دوربین نصب کنید بزرگ باشد. به استفاده از تعداد دوربین های بیشتری نیاز دارید. هرچه تعداد دوربین ها بیشتر باشد به کابل، داکت و سیم و تجهیزات بیشتری نیاز دارید. پس با توجه به مکان مورد نظر نصب دوربین مدار بسته، تعداد دوربین مورد استفاده و تعداد کابل، داکت و سیم و سایر تجهیزاتی که در انجام پروژه مورد استفاده قرار میگیرد، قیمت نصب دوربین مدار بسته متغیر می باشد.

بازار کارنصب دوربین مدار بسته

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و رفتن جامعه به سمت جامعه مدرن افراد برای راحتی کار و آسودگی خیال خود تمایلشان برای استفاده از وسایل الکترونیکی افزایش یافته است. از جمله این وسایل الکترونیکی میتوانیم دوربین مدار بسته را نام ببریم. امروزه برای جلوگیری از سرقت و سوء استفاده از افراد نصب دوربین مداربسته در اماکن مختلفی مانند کارخانه ها و منازل و ادارات و … به عنوان سیستم نظارتی و حفاظتی افزایش یافته است. همچنین اکثر اماکن عمومی برای گرفتن جواز نیاز به نصب دوربین مدار بسته دارند. به طور کلی کارهایی که نیاز اکثر افراد جامعه است و مخاطبان زیادی دارد بازار کار خیلی خوبی دارد. حتی میتوان پروژه های بزرگی را دست گرفت و دست مزد خیلی خوبی گرفت. نکته قابل تامل در کسب و کار نصب دوربین مدار بسته این است که شما بدون وابستگی به ارگان خاصی میتوانید کار کنید و کارفرمای خود باشید.

نکته: با آموزش نصب دوربین مدار بسته میتوانید از این حرفه هم در ایران و هم در خارج از کشور به عنوان یک شغل با درامد ایده آل استفاده کنید.

بازارکار نصب دوربین مداربسته

درآمد نصب دوربین مدار بسته 

درامد نصب دوربین مدار بسته بسته به بزرگی پروژه متفاوت است. با توجه به نیاز جامعه و افراد برای نصب دوربین مداربسته، حتی انجام پروژه های کوچک هم برای شما درامد قابل چشم گیری دارد و نیاز شمارا برطرف میکند. به طور کلی میتوان گفت درامد این حرفه قابل توجه است و رضایت شما را جلب میکند. پس بدون نگرانی در کلاس های آموزش نصب دوربین مدار بسته شرکت کنید و کار خود را شروع کنید. شما میتوانید برای تکمیل کردن شغل خود در کنار یادگیری نصب دوربین مدار بسته، تعمیرات دوربین مدار بسته را هم فراگیرید. تا بتوانید به افرادی که دوربین های آنها دچار مشکل و خرابی میشوند نیز خدمات ارائه کنید و کسب درامد کنید.

اصول اولیه نصب دوربین مدار بسته

 • کابل کشی باید طوری انجام شود که سیم ها و داکت های استفاده شده دیده نشود
 • مکانی که دوربین نصب میشود در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشد
 • دوربین مداربسته در جای مناسب نصب شود
 • چک کنید مانعی جلوی دید دوربین مدار بسته را نگیرد. تا تصویر بدون مانع قابل دیدن و ضبط باشد
 • دوربین هایی که در فضاهای خارجی مانند درب فروشگاه یا درب ساختمان نصب میکنید در معرض ورزش باد و باران نباشد
 • دوربین مداربسته را در ارتفاعی نصب کنید که در دسترس سارقان یا خرابکاران نباشد

نصب دوربین مدار بسته IP یا تحت شبکه

علت نام گذاری دوربیین مداربسته آی پی داشتن ip مخصوص در این نوع دوربین ها است. دوربین های ip در بستر شبکه کار میکنند. از مزیت های اصلی دوربین های مداربسته آی پی کیفیت تصویر بالا این دوربین ها می باشد. اما استفاده از این دوربین معایبی هم دارد. معایب دوربین ip قیمت بالا و تاخیر در ارسال تصویر و محدودیت استفاده از کابل میباشد. برای افزایش کابل بیشتر در آنها، باید از بستر فیبر نوری یا انتقال تصویر رادیوئی استفاده کرد.

نصب دوربین مداربسته ip

نصب دوربین مدار بسته وایرلس یا بیسیم

از دوربین مداربسته وایرلس یا بی سیم در مکانی استفاده میشود که امکان سیم کشی و کابل کشی وجود ندارد. تصاویر این نوع دوربین مداربسته از طریق یک مودم بر روی موبایل شما انتقال داده میشود. دوربین های بیسم از طریق ارتباط با منبع تغذیه ای که روی خود دوربین است به برق متصل میشود. رزولوشن دوربین های مدار بسته بی سیم 1/3 مگاپیکسل، 2 مگاپیکسل و 4 مگاپیکسل در برندهای مختلف است. همچنین این دوربین ها به صورت 2 آنتن و 3 انتن موجود است.

نکته: در نصب دوربین مدار بسته بیسیم حتما به فاصله قرارگیری آن ها با مودم دقت کنید.

نصب دوربین مدار بسته روی موبایل

بسیاری از افراد برای تماشای منزل یا محل کار خود برای زمانی که در آن مکان حضور ندارند نیاز به انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل خود دارند. با بهرمندی از این آپشن میتوانید در هر زمان و هر محیطی که هستید محل مورد نظر خود را تماشا کنید و بر آن محیط نظارت داشته باشید.

قبل از انجام انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل به نکات زیر توجه کنید:

 • برای انتقال تصویر به بیرون از شبکه نیاز است به اینترنت دسترسی داشته باشید.
 • به نوع دوربین مداربسته ای که نصب کرده اید حتما توجه کنید
 • در بعضی از روش ها در انتقال تصویر روی موبایل مانند IP Static و  DDNS نیاز است سرویس را از شرکت خریداری کنید

نکته: تنظیمات در دوربین های مداربسته تحت شبکه و آنالوگ براساس برند متفاوت است.

نصب دوربین مداربسته روی موبایل

نصب دوربین مدار بسته در منزل

از مزایای نصب دوربین مداربسته در منزل میتوان به این موضوع اشاره کرد که بدون نگرانی به سفر بروید. حین سفر به مشاهد تصاویر و فیلم های ضبط شده دوربین مداربسته بپردازید. به طور کلی نصب دوربین مداربسته برای منزل امنیت منزل شما را افزایش میدهد. مکان هایی که در خانه بیشتر نیاز به نصب دوربین مداربسته دارند:

 • پنجره‌های رو به خیابان
 • ایوان یا بالکون
 • آسانسور
 • پشت بام
 • پارکینگ ماشین
 • فضاهای باز داخل خانه (مثل آشپزخانه، پذیرایی، اتاق ها و…)
 • راه‌پله‌ها
 • درب جلویی و پشتی خانه

2 نظر در “نصب دوربین مداربسته

 1. هادی عامل گفت:

  واقعا نصاب خوب دیگه نداریم 😢✋

  1. مدیر سایت گفت:

   برای تبدیل شدن به یک نصاب خوب نیاز است تا دوره های مربوط به نصب دوربین مداربسته را بگذارانید. با شرکت در کلاس های آموزش نصب دوربین مداربسته میتوانید یک نصاب ماهر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *