برای همه ی افراد پیش آمده است که نیازی به ذخیره ی اطلاعات نداشته و فقط میخواهند یک سری از تصاویر را به صورت آنلاین یا زنده در همان لحظه ببیند. برای مثال چک کردن لحظه ای دوربین از درب منزل یا چک کردن لحظه ای همزمان چند اتاق باهم در اماکن یا محیط های کاری، تنها با اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون، مانیتور یا کامپیوتر امکان پذیر است. قبل از هر چیزی بهتر است اطلاعاتی در مورد اتصالات دوربین مداربسته بدانیم تا بتوانیم اتصال دوربین مداربسته به هر وسیله ای را به راحتی انجام دهیم.

اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون

اتصالات دوربین مداربسته

برای راه اندازی سیستم دوربین مداربسته و اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون نیاز است تا اطلاعاتی در مورد اتصالات دوربین مداربسته و تجهیزات مورد نیاز برای اتصال آن ها به یکدیگر اطلاعاتی داشته باشید. مهمترین اتصالات مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته شامل موارد زیر است که آن ها را معرفی می نمائیم.

فیش BNC

BNC معادل عبارت انگلیسی Bayonet Neill  Concelman میباشد. از فیش بی ان سی برای دریافت سیگنال های آنالوگ، دیچتال ورادیویی در دستگاه های الکتریکی DVR استفاده میکنند. به طور کلی همه ی دوربیین های مداربسته نظارتی و امنیتی برای اتصال کابل ها از سوکت بی ان سی استفاده میکنند. همچنین برای اتصال کابل تصویر به دوربین و DVR از فیش BNC استفاده می گردد. مقاومت فیش بی ان سی 50 و 75 اهم میباشد و معمولا با مقاومت 50 اهم تولید می گردند.

سوکت BNC

انواع فیش BNC

 • BNC پیچی:  نصب این سوکت با یک پیچ گوشتی ساده انجام میگیرد و  مغزی کابل به وسیله ی یک پیچ در داخل سوکت محکم می گردد.
 • BNC  لحیمی: از این نوع سوکت هنگامی که طول کابل ها زیاد است استفاده میگردد و مغزی کابل به داخل سوکت لحیم میشود.
 • BNC پرسی: در این نوع سوکت، مغزی کابل در داخل سوکت پرس می گردد

فیش AV

کاربرد فیش AV برای انتقال صدا و تصویر به روش آنالوگ میباشد. AV معادل عبارت انگلیسی AUDIO VIDEO میباشد. فیش های AV با نام دیگر RCA نیز شناخته شده اند. AV همان سوکت هایی است که برای انتقال تصویر و صدا از دستگاه ویدئو به تلویزیون در قدیم استفاده میشده است. کابل AV دارای رنگ سفید و قرمز برای انتقال صدا و رنگ زرد برای انتقال تصویر میباشد. 

فیش آداپتوری یا DC

جهت اتصال سیم برق به دوربین مداربسته از فیش آداپتوری DC استفاده میگردد. لازم به ذکر است در هنگام اتصال این فیش ها حتما به پلاریته مثبت و منفی آن ها دقت کنید.

سوکت شبکه

از سوکت های شبکه برای اتصال دستگاه NVR و دوربین های مداربسته آی پی به وسیله ی کابل های شبکه ی CAT6, CAT5 استفاده میگردد. کاربرد های کابل های شبکه  با توجه به کیفیت آلیاژ 4 سیم بهم تابیده متفاوت است.

اتصال دوربین مداربسته شبکه به تلویزیون

روش های اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون

دوربین های مدار بسته را به دو روش CVBS و AHD میتوان به تلویزیون متصل کرد که در ادامه مطلب هر یک را به صورت مجزا توضیح می دهیم اما با شرکت در کلاس آموزش نصب دوربین مداربسته می توانید علاوه بر آموزش کامل انتقال تصویر به تلویزیون، انتقال تصویر به موبایل را نیز فراگیرید.

در روش CVBS سیگنال های دوربین توسط تلویزیون شناسایی و پشتیبانی میشوند بنابراین اتصال این دوربین ها کار بسیار ساده ای است.

در روش AHD سیگنال دوربین های آنالوگ با تکنولوژی AHD با سیگنال دریافتی تلویزیون سازگار نیستند. بنابراین برای نصب این نوع از دوربین ها به تلویزیون، به قطعه و یا دستگاه برای تبدیل سیگنال نیاز داریم. در این روش دو نوع از اتصالات دوربین های آنالوگ را به شما عزیزان توضیح می دهیم.

اتصال دوربین مدار بسته آنالوگ به تلویزیون

برای اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون قدیمی، آگاهی از نوع دوربین مداربسته آنالوگ که حتما CVBS باشد، یکی از موارد بسیار مهم در اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون می باشد. برای اتصال، به منبع تغذیه از کانکتور P4 استفاده می نماییم. در مرحله ی بعد با دقت به منبع تغذیه نگاه کنید و کابل مربوطه را به صورت صحیح از قطب مثبت و منفی آن متصل نمایید لازم به ذکر است که اگر قطب های مثبت و منفی را اشتباها متصل کنید به دوربین شما آسیب وارد می شود.

لوازم مورد نیاز جهت اتصال دوربین مداربسته آنالوگ به تلویزیون:

 • کابل کوالسیال
 • فیش BNC
 • مبدل BNC به RCA

با استفاده از آداپتور دوربین مدار بسته را به ورودی دستگاه استاندارد تلویزیون متصل کنید. در انتها تلویزیون را روشن نمایید و ورودی AV را انتخاب نمایید.

اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون قدیمی

متصل کردن دوربین مدار بسته (AHD) به تلویزیون

دوربین های مدار بسته به دلیل دارا بودن کیفیت تصویر بسیار عالی نمیتوانند تصویر را روی تلویزیون های عادی به نمایش بگذارند. از این رو شما برای اتصال دوربین به تلویزیون حتما به دستگاه مبدل نیاز دارید. یا اینکه دوربین مدار بسته ی شما حتما باید دارای خروجی آنالوگ و مانتیور شما باید دارای ورودی HDMI باشد. در غیر این صورت شما به  دستگاه مبدل نیاز دارید. چرا که مبدل مسیر اتصال دوربین به مانتیور را هموار کرده و سینگال ها را برای مانیتور شما قابل شناسایی می کند. دستگاه مبدل را از طریق کابل کواکسیال به دوربین مدار بسته و کابل HDMI به تلویزیون متصل میشود.

متصل کردن دوربین مدار بسته به تلویزیون از طریق آنتن مرکزی

در این نوع اتصال چندین واحد مجزا می توانند تصاویر دوربین ها را مشاهده نمایند. برای استفاده از دستگاه های مرکزی باید از دستگاه مدولاتور استفاده کنید در واقع این مبدل، می تواند DVR را به خروجی آنتن مرکزی متصل نماید. این ذستگاه تصویر دوربین مدار بسته که بر روی DVR قرار گرفته را دریافت کند و آن را به امواج آنالوگ تبدیل کند. برخی از مدولاتور ها خروجی های VGA و HDMI را نیز هم دارند.

اتصال دوربین مدار بسته به مانیتور

با استفاده از کابل کواسیال و منبع تغذیه DC، ورودی RCA را انتخاب می کنیم و اگر تمایل به شنیدن صدا از از تلویزیون دارید میتوانید یک میکروفن صدا را به ورورذی تصویر RCA متصل نمایید.

5 نظر در “اتصال مستقیم دوربین مداربسته به تلویزیون

 1. منوچهر گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون مشکلم بر طرف شد

  1. مدیر سایت گفت:

   خداروشکر ممنون از دیدگاهتون

 2. حسین گفت:

  مقاله خوبی بود

  1. مدیر سایت گفت:

   ممنون از دیدگاهتون

 3. علی گفت:

  درود بر شما و سال نو شما مبارک. خیلی ساده و مفید توظیح دادید. ‌ من میخوام دوربین انالوگ را در چشمی در کار بزارم ولی طول سیم حدودا 25 متر هست تا تلوزیون. نمیدونم جواب بده یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *